SON DAKİKA:  Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan Milli Meclisi’nde

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.06.2021 tarih ve 14:53 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA:  Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan Milli Meclisi’nde

makale içerik

SON DAKİKA:  Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan Milli Meclisi’nde

SON DAKİKA:  Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan Milli Meclisi’nde

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclisi’ne hitap etti. Erdoğan, “Karabağ zaferi ile Kafkaslarda 30 yıllık kanayan yara kapandı” derken “Türkiye olarak Azerbaycan’ın yanındayız, dünya bilsin ki yarın da yanında olacağız”ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclisi’ne hitap etti.

Hitabında Erdoğan, “Karabağ zaferi ile Kafkaslarda 30 yıllık kanayan yara kapandı, bölgede barış umudu arttı” derken “Kafkaslardaki barıştan yalnız Azerbaycan değil, Ermenistan da kazançlı çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

“Türkiye olarak Azerbaycan’ın yanındayız, dünya bilsin ki yarın da yanında olacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kalıcı barışa giden yolun, bölgedeki tüm halkların, devletlerin karşılıklı güven temelinde geliştirecekleri iş birliklerinden geçtiğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Erdoğan konuşmasında, "Türk milletine olmadık iftiralarla çamur atanlar önce Kafkaslara, Azerbaycan'a bakmalı. Sonra vicdanları elverirse yönelttikleri ithamları kendileriyle ayrıca konuşuruz" derken, "Medeniyet ile vandallık arasındaki farkı görmek isteyen, gelsin Karabağ'da iki dönem arasındaki farka baksın" ifadelerini kullandı.

 Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar