SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı'yla görüştü

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 13.07.2021 tarih ve 19:06 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı'yla görüştü

makale içerik

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı'yla görüştü

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı'yla görüştü

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, görüşmede, bu senenin Türkiye ile Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin 50’nci yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, iki ülke arasındaki köklü dostluğa yakışır bir şekilde kutlamak istediklerini söyledi.

Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ticaret, yatırım, enerji, ulaşım ve sağlık başta olmak üzere Türkiye-Çin ilişkilerini geliştirecek adımlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, bu senenin Türkiye ile Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 50’nci yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, bu önemli yıl dönümlerini iki ülke arasındaki köklü dostluğa yakışır bir şekilde kutlamak istediklerini ifade etti.

İki ülke arasında bölgesel ve küresel ekonominin ve diplomasinin bütün alanlarında geniş bir iş birliği potansiyeli olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üst Düzeyli Ortak Çalışma Grubunun iki ülke arasındaki iş birliğine büyük ivme kazandıracağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uygur Türklerinin Çin’in eşit vatandaşları olarak refah, özgürlük ve huzur içinde yaşamalarının Türkiye açısından önemine dikkat çekti; Türkiye’nin Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne olan saygısını dile getirdi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar