SON DAKİKA: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Almanya’da

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 06.05.2021 tarih ve 13:08 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Almanya’da

makale içerik

SON DAKİKA: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Almanya’da
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Almanya’da

SON DAKİKA HABERİ: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya’daki temasları kapsamında Alman mevkidaşı Heiko Maas ile heyetler arası görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, “AB’nin somut adımlar atması gerekiyor, Gümrük Birliği güncellenmeli” dedi.

Son dakika haberi! 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Berlin'de Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas görüşme gerçekleştirdi.

Heyetler arası gerçekleşen görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Çavuşoğlu, “AB’nin somut adımlar atması gerekiyor, Gümrük Birliği güncellenmeli” ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, ikili ilişkileri, bölgesel konuları, Türkiye - AB ilişkileri, Libya, Afganistan’dan çekilme süreci ve Filistin gibi konuları görüştüklerini belirtti.

LİBYA’DAN ASKERLERİN ÇEKİLMESİ

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Libya'da bulunan çok sayıda yabancı savaşçı var, paralı asker var. Bunların çekilmesi konusunda hemfikiriz” derken “İki egemen ülke arasındaki bir anlaşma gereği buraya verilen askeri eğitim ve danışmanlık desteği gibi ülkenin ihtiyacı olan desteklerin sona ermesi Libya'nın yararına değil. İki ülke arasındaki bu tür anlaşmalara üçüncü taraflar bakımından, doğru bir yaklaşım olmaz" ifadelerini kullandı.
İKİLİ TİCARET 40 MİLYAR DOLARI GEÇECEK

‘Salgına rağmen karşılıklı ikili ticaretin 40 milyar doların üzerine çıkacağını görüyoruz’ ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, “Göç anlaşmamızın 60’ıncı yıl dönümü. Bu vesileyle Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin başarılarıyla gurur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ALMANYA İÇİŞLERİ BAKANI SEEHOFER İLE DÜZENSİZ GÖÇÜ GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer ile görüştü.

Twitter hesabından görüşmeye ilişkin Almanca ve Türkçe yaptığı paylaşımda Çavuşoğlu, Seehofer ile düzensiz göç konusunda atılabilecek adımları değerlendirdiklerini belirtti.

Görüşmede PKK ve FETÖ terör örgütleriyle mücadelede etkin iş birliğinin önemini vurguladıklarını kaydeden Çavuşoğlu, Seehofer'e bu yıl da Türkiye'nin uygulayacağı güvenli turizm önlemleri hakkında bilgi verdiğini bildirdi.

ESKİ ŞANSÖLYE SCHRÖDER VE ESKİ MEVKİDAŞI GABRİEL İLE BİR ARAYA GELDİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret kapsamında geldiği Almanya'da eski Şansölye Gerhard Schröder ve eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Slovenya ve Bosna Hersek ziyaretlerinin ardından Almanya'nın başkenti Berlin'e gelmesinin ardından Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer'le video konferans yönetimiyle görüşmüştü. Çavuşoğlu, Seehofer'le görüşmesinin ardından eski Şansölye Gerhard Schröder ve eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile bir araya geldi.

Çavuşoğlu sosyal medya hesabı üzerinden görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, "Almanya ziyaretimizde eski Şansölye Gerhard Schröder ve eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile bir araya geldik. Türkiye dostu bu iki tecrübeli siyasetçiyle Türk-Alman ilişkileri hakkında güzel bir sohbet yaptık" dedi.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar