SON DAKİKA: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Meclis’te Gazze açıklamaları

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 18.05.2021 tarih ve 16:34 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Meclis’te Gazze açıklamaları

makale içerik

SON DAKİKA: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Meclis’te Gazze açıklamaları

SON DAKİKA: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Meclis’te Gazze açıklamaları

SON DAKİKA HABERİ: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kudüs’te yaşananlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “200’den fazla Filistinli hayatını kaybetti. Bayramı bize ve Filistinlilere zehir ettiler” derken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin için liderlerle görüştüğünün altını çizdi.

Son dakika haberi! 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kudüs’te yaşananlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Genel Kurul'a hitaben konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, "200’den fazla Filistinli hayatını kaybetti. Bayramı bize ve Filistililere zehir ettiler” derken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin için liderlerle görüştüğünün altını çizdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Uluslarası Koruma Gücü' vurgusu yaparak, "Fiziki güç konuşlandırmak için BMGK kararı gerekiyor" dedi.

Çavuşoğlu, "İsrail'in eyleminin cezasız kalmaması için çalışıyoruz" derken, "Uluslararası toplumun tepkisi yine cılız kaldı. ABD yönetimi zalim ile mağduru eş tutuyor" ifadelerini kullandı. 

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar