SON DAKİKA: Dışişleri Bakanlığı'ndan Gazze açıklaması

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 11.05.2021 tarih ve 12:39 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: Dışişleri Bakanlığı'ndan Gazze açıklaması

makale içerik

SON DAKİKA: Dışişleri Bakanlığı'ndan Gazze açıklaması
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA: Dışişleri Bakanlığı'ndan Gazze açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Dışişleri Bakanlığı İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde çeşitli noktalara hava saldırısı düzenlemesi  üzerine açıklamada bulundu. Bakanlık, "İsrail'in Gazze'de çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybettiği saldırılarını şiddetle telin ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi! 

Dışişleri Bakanlığı, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde çeşitli noktalara hava saldırısı düzenlemesi üzerine açıklama yaptı.

Bakanlık, "İsrail'in Gazze'de çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybettiği saldırılarını şiddetle telin ediyoruz" dedi.

NE OLMUŞTU?

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde çeşitli noktalara hava saldırısı düzenledi.

İsrail ordusuna ait savaş uçakları, Gazze'nin kuzeyinde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'na ait bir mevziyi ve tarım arazilerini hedef aldı.

Savaş uçakları, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde de boş bir evin de aralarında olduğu üç noktayı bombaladı. Kentte bazı tarım arazileri de vuruldu.

Saldırı düzenlenen ev boş olduğu için can kaybı yaşanmadı.

Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Hanun kentinde de sivillere yakın bir nokta hedef alındı. Saldırılarda can kaybı olup olmadığına dair şu ana kadar bir açıklama yapılmadı.

İsrail ordusu da ülkenin güneyinde siren seslerinin çalmaya başladığını duyurdu.

Ordudan yapılan açıklamada, İsrail hava kuvvetlerinin kısa bir süre önce Gazze Şeridi'nden roket fırlatmaya çalışan bir hücreyi hedef aldığı belirtildi.

Açıklamada, Hamas'a ait istihbarat merkezine de hava saldırısı düzenlendiği kaydedildi.

Ordu daha önce de Gazze'den 200'den fazla roket gönderildiğini, Hamas'a ait 130 hedefe de saldırı düzenlendiğini duyurmuştu.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları da Askalan kentine "büyük bir roket saldırısı düzenlendiğini" açıklamıştı.

İsrail'in 10 Mayıs gecesi Gazze'ye düzenlediği saldırılarda, şehit olanların sayısının 24'e yükseldiği, yaralı sayısının 103 olduğu bildirilmişti. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, şehit olan Filistinlilerden 9'unun çocuk olduğunu duyurmuştu.


Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar