SON DAKİKA HABERİ: Bahçeli'den AYM'ye Gergerlioğlu tepkisi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.07.2021 tarih ve 18:44 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA HABERİ: Bahçeli'den AYM'ye Gergerlioğlu tepkisi

makale içerik

SON DAKİKA HABERİ: Bahçeli'den AYM'ye Gergerlioğlu tepkisi

SON DAKİKA HABERİ: Bahçeli'den AYM'ye Gergerlioğlu tepkisi

SON DAKİKA HABERİ: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anasaya Mahkemesi'nin (AYM) Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkındaki kararına tepki gösterdi. Bahçeli, kararın terörizme örtülü destek olduğunu söyledi. Gergerlioğlu, AYM'nin hak ihlali kararının ardından tahliye edilmişti.

Son dakika haberi! 

Anayasa Mahkemesi'nin HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu yönelik verdiği karara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert tepki geldi.

Gergerlioğlu'nun tekrar milletvekilliğine dönmesiyle hak ve hukukun yok sayıldığını ifade eden Bahçeli, ''Sebep olanlar utanmalıdır. Bu hesap elbet bir gün muhataplarına sorulur. Hak zayi olmaz, heba olmaz, gecikse bile hakkın teslimi eninde sonunda tarafını ve yerini bulur. Anayasa Mahkemesi Başkanı’na tavsiyem bu sözlerimi aklından çıkarmamasıdır'' dedi.   

Bahçeli yüksek mahkemenin kararının "terörizme destek" olduğunu savunarak, "Hak ihlali kararı milletin hakkına riayet ve hürmet değil, terörizme örtülü destektir'' diye konuştu. 

Sosyal medya hesabından paylaştığı bir haber nedeniyle ''Terör propagandası yapmak'' suçlamasıyla hakkında dava açılan Gergerioğlu, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış ve milletvekilliği düşmüştü. Ancak Anayasa Mahkemesi’nin "oy birliği" ile aldığı “hak ihlali” kararının ardından Gergerlioğlu, yeniden milletvekili görevine döndü.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar