SON DAKİKA HABERİ: Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmeye ilişkin yeni açıklama

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 15.06.2021 tarih ve 13:37 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA HABERİ: Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmeye ilişkin yeni açıklama

makale içerik

SON DAKİKA HABERİ: Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmeye ilişkin yeni açıklama

SON DAKİKA HABERİ: Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmeye ilişkin yeni açıklama

SON DAKİKA HABERİ: ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü konulardan Afganistan'ın sorulması üzerine "Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımızla ilgili iyi şeyler hissediyorum" dedi.

Son dakika haberi!

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dünkü görüşmesi hakkında "iyi şeyler hissettiğini" söyledi.

İki lider Brüksel'deki NATO Zirvesi kapsamında görüşmüştü. 

Biden, AB-ABD Zirvesi için Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB) Konseyi'nde AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir araya geldi.

Toplantıya girişte bir gazetecinin "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dünkü görüşmenizde Türkiye'nin Afganistan'daki varlığı hakkında mutabakata vardınız mı? Bu konuyu görüştünüz mü?" sorusunu yanıtlayan Biden, "Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımız hakkında iyi şeyler hissediyorum" karşılığını verdi.

Biden, diğer soruları yanıtlamadan von der Leyen ve Michel ile görüşmeye geçti.

NATO'DAN AFGANİSTAN AÇIKLAMASI

Brüksel'deki NATO Zirvesi'nde ele alınan konulardan biri de Afganistan olmuştu. Zirvenin ardından açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Kabil Havaalanı’nın işlemeye devam etmesi için çabalıyoruz. Türkiye burada kilit rol oynuyor ancak henüz karar verilmedi” demişti.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar