SON DAKİKA HABERİ: Bingöl'de 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 25.06.2021 tarih ve 22:06 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA HABERİ: Bingöl'de 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

makale içerik

SON DAKİKA HABERİ: Bingöl'de 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

SON DAKİKA HABERİ: Bingöl'de 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

SON DAKİKA HABERİ: AFAD'ın verilerine göre saat 21.28'te Bingöl'ün Kiğı ilçesinde yerin 15,5 km derinliğinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 5,2 büyüklüğündeki deprem birçok ilde hissedildi.

Son dakika haberi! 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 21.28'de Bingöl'ün Kiğı ilçesinde 5,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 15,51 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Kiğı ilçesindeki depreme ilişkin şu ana kadar herhangi bir olumsuz durumun gelmediğini, AFAD ekiplerinin sahada çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Deprem sonrası şuan itibariyle olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmış olup, ilçe ve köylerde tarama çalışmaları devam etmektedir“ denildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü Çataklı, Twitter’dan yaptığı açıklamada "Bingöl - Kiğı'da saat 21.28'de 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. An itibariyle Bingöl, Erzurum, Erzincan, Elazığ ve Diyarbakır'dan olumsuz bir ihbar ulaşmamıştır. Ekiplerin mahallinde tarama çalışması devam ediyor. Ayrıntılı bilgi ayrıca verilecektir. Geçmiş olsun" dedi.

PROF. DR. OKAN TÜYSÜZ: ÇOK SIK DEPREM OLAN BİR BÖLGE


Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar