SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel yolculuğu öncesi NATO açıklaması

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 13.06.2021 tarih ve 14:33 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel yolculuğu öncesi NATO açıklaması

makale içerik

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel yolculuğu öncesi NATO açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel yolculuğu öncesi NATO açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO zirvesi için Brüksel'e gitmeden önce havalimanında konuştu. Erdoğan, "Müttefiklerimizle ittifaka verdiğimiz önemin altını bir kez daha çizeceğiz" dedi.

Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'deki NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak için Atatürk Havalimanı'ndan hareket edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın ABD Başkanı Joe Biden'la da görüşecek. 

Cumhurbaşkanı havalimanında bir konuşma gerçekleştirdi.

Erdoğan konuşmasında, "İttifakın önümüzdeki 10 yıllık yol haritasını belirleyecek NATO 2030 sürecine ilişkin kararların alınacağı önemli bir zirveye iştirak edeceğiz. Müttefiklerimizle ittifaka verdiğimiz önemin altını bir kez daha çizeceğiz. Biz kendi sınırlarımızı korurken NATO'nun sınırlarını da koruyoruz" dedi. 

ERDOĞAN - BİDEN GÖRÜŞMESİ

ABD Başkanı Biden, 1915 olaylarını soykırım olarak kabul etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1915 olaylarının da gündeme geleceğini şfade ederek, "Biden ile ikili ilişkileri ele alacağız. Görüşme alanımız çok geniş. Zira 24 Nisan bizler için maalesef çok olumsuz bir süreç oldu. Bu yaklaşım bizleri ciddi manada üzmüştür. Bunu gündeme getirmeden geçmemiz doğru değil" şeklinde konuştu. 

F-35'LER VE SİLAH ANLAŞMALARI

Savunma sanayiine yönelik masa üstünda kalan konular var. En önemlisi F-35 konusu ABD sözleşmeye uymadı. Patriotlar konusunda ABD sözünde durmamış, bunları geri almış. Biz de malum S-400 konusunda adım attık. 

MERKEZ BANKASI REZERVLERİ

Şu anda Merkez Bankamızın döviz rezervi konusunda geldiğimiz nokta 100 milyar dolar seviyesine ulaşmış durumdayız. Çinle çok önemli bir anlaşmayı yaptık. Çinle 2.4 milyar dolarlık bir swap anlaşmamız vardı zaten, şimdi 3,6 milyar dolarlık yeni bir anlaşmayla toplamda 6 milyar dolara çıkarmış olduk. 

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar