SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heyelan uyarısı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 11.08.2021 tarih ve 21:52 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heyelan uyarısı

makale içerik

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heyelan uyarısı

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heyelan uyarısı

Batı Karadeniz'de meydana gele nsel felaketiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımız zorda kalmadıkça karayollarını tercih etmeyin, çünkü her an heyelan olabilir" dedi.

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları; 

(Batı Karadeniz'deki sel) Vatandaşlarıma bir şeyi hatırlatmak istiyorum, zorda kalmadıkça karayollarını tercih etmeyin, çünkü her an heyelan olabilir.

(Yangın söndürme) Önümüzdeki yıl belki kendimize ait uçağımızı satın alacağız. İtfaiye noktasındaki ekibimizi, filomuzu çok daha güçlü hale getirmiş olacağız.

Coğrafyamızda yangın söndürmede en önemli hava aracı olan helikopterler 2002 yılında 18 adetken 2021 yılında 39'a çıkardık ama bu süreçte bu rakam 60'a yaklaştı.

TOKİ 1 ay içerisinde inşaatlara başlayacak. Hedef, 1 yıl içerisinde bu inşaatları bitirmek.

Yanan ormanlarımız küllerinden yeniden doğacak. Bu alanlar en verimli şekilde ağaçlandırılacak, yeniden orman olacak.

Türk Hava Kurumu, devletin bir kurumu değildir. Nasıl çeşitli vakıflar, dernekler varsa Türk Hava Kurumu da bunlardan bir tanesi.

(CHP'ye) Türk Hava Kurumu'nu çalışamaz hale getiren sizsiniz. Uçakların bakımını yaptırmayan, kurumun eski yöneticileridir.

Türkiye 2015 yılında orman varlığını artıran ülkeler sıralamasında dünyada 46'ncı sıradayken 2020 yılında 27'nci sıraya yükseldi.

Meclis'in açılmasıyla birlikte sosyal medyaya yönelik bir çalışmanın yapılması gereğine inanıyorum. Kurumlarımızın ve görevlilerimizin fedakarlıkla yürüttüğü yangınla mücadelemize gerçek dışı bilgi ve haberlerle leke sürmeye çalışıyorlar. Manipülasyonun bini bir para.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar