SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tank Palet açıklaması

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.07.2021 tarih ve 14:25 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tank Palet açıklaması

makale içerik

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tank Palet açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tank Palet açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tank Palet Fabrikası'nın Katar'a satıldığı iddialarına yanıt verdi. Erdoğan, fabrika için "Tapusu devlette, öyle de kalacak" dedi.

Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nı ziyaret etti.

Erdoğan'ın şu sıralar burada yaptığı konuşmadan öne çıkan başlıklar şöyle:

"2019 yılında imzalanan protokolle fabrikada yeni bir dönemi başlattı. Fabrikamızın mülkiyeti Hazine'nin tahsisi Milli Savunma Bakanlığı'nındır. Yani tapusu devlettedir ve öyle de kalacaktır. İşçilerimizin kadroları Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Asfat'tadır. Her türlü denetim yetkisi bakanlığımızdadır. Katar buranın sadece finansal ortağıdır, yüzde 49 ile. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir. 

Her kim bu fabrikanın yabancılara satıldığını iddia ediyorsa yalan söylüyordur. Bay Kemal'in işi gücü sabah akşam yalan. Daha yeni, Katar'ın çcouklarını gençlerini tıp fakültesine sınavsız alıyormuşuz. İddianı ispat edemezsen namertsin. Sen bizim gençlerimize saygısızlık yapıyorsun."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar