SON DAKİKA HABERİ: Emeklilere ödenecek bayram ikramiyesinin tarihi belli oldu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 03.05.2021 tarih ve 15:07 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA HABERİ: Emeklilere ödenecek bayram ikramiyesinin tarihi belli oldu

makale içerik

SON DAKİKA HABERİ: Emeklilere ödenecek bayram ikramiyesinin tarihi belli oldu
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA HABERİ: Emeklilere ödenecek bayram ikramiyesinin tarihi belli oldu

SON DAKİKA HABERİ: Emeklilere bayram ikramiyeleri 6-7 Mayıs tarihlerinde ödenecek. SSK emeklilerinin 6 Mayıs’ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin ise 7 Mayıs’ta ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak.

Son dakika haberi! 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12,7 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 6-7 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı. Bakan Bilgin, ödenecek ikramiye miktarının ise 12,3 milyar lira olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta yapılan yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyesi bin 100 TL'ye yükseltilmişti. Bu kapsamda 2021 yılı Ramazan Bayramı ikramiyesi bayramdan önceki hafta ödenecek.

Bakan Bilgin, SSK emeklilerinin 6 Mayıs’ta, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyesi alabileceklerini duyurdu.

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Bilgin, “Emek de emeklilerimiz de başımızın tacı. Emeklilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz. Türkiye’mizin kalkınması için alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar