SON DAKİKA HABERİ: Güvenoyunu kaybeden İsveç Başbakanı istifa etti

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.06.2021 tarih ve 12:19 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA HABERİ: Güvenoyunu kaybeden İsveç Başbakanı istifa etti

makale içerik

SON DAKİKA HABERİ: Güvenoyunu kaybeden İsveç Başbakanı istifa etti
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA HABERİ: Güvenoyunu kaybeden İsveç Başbakanı istifa etti

SON DAKİKA HABERİ: Parlamentoda geçen hafta yapılan güvenoyu yoklamasını kaybeden İsveç Başbakanı Stefan Lofven, yeni bir hükümetin kurulması çağrısında bulundu. Ülkeyi erken seçime götürmek istemediğini belirten Lofven, yeni hükümet kurulana kadar geçici olarak başbakanlık görevini yürütecek.

Son dakika haberi! 

Parlamentoda güvenoyunu kaybeden ilk İsveçli lider olan Başbakan Stefan Lofven yeni hükümet kurulması çağrısında bulundu.

Teknik olarak istifasını sunan Lofven, yeni hükümet kurulana kadar geçici başbakan olarak koltukta oturmaya devam edecek. 

Lofven, 2014 yılından beri başbakanlık koltuğunda oturuyordu. Sosyal Demokrat Partili lider Lofven, güvenoyunu kaybettikten sonra anayasaya göre ülkeyi erken seçime götürme hakkına sahipti. 

Başbakan Lofven, "Erken seçim, İsveç için en iyi seçenek değil. Meclis Sözcüsü, parlamento tarafından kabul edilebilecek bir ismi belirleyecek. Şimdiki yönetim geçici hükümet olarak görevine devam edecek" dedi.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar