SON DAKİKA HABERİ: MSB'de Afganistan toplantısı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.08.2021 tarih ve 16:22 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA HABERİ: MSB'de Afganistan toplantısı

makale içerik

SON DAKİKA HABERİ: MSB'de Afganistan toplantısı

SON DAKİKA HABERİ: MSB'de Afganistan toplantısı

SON DAKİKA HABERİ: Afganistan'daki gelişmelere dair Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Kabil’deki personelin güvenliğinin birinci öncelikleri olduğunu vurgulayan Akar, bununla ilgili olarak her türlü önlemlerin alındığını da açıkladı.

Son dakika haberi! 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında yapılan ve Afganistan’daki Türk Görev Kuvveti Komutanı’nın da yer aldığı videokonferans toplantısında ülkedeki son gelişmeler ele alındı.

Akar başkanlığında yapılan toplantıya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz de katıldı.

Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanı tarafından ülkedeki son duruma ilişkin bilgi verildiği toplantıda konuşan Akar, süreci yakından takip ettiklerini ifade etti.

Kabil’deki personelin güvenliğinin birinci öncelikleri olduğunu vurgulayan Akar, bununla ilgili olarak her türlü tedbirin alındığını da açıkladı.

Öte yandan Bakanlık kaynaklarından, Afganistan’la ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığına bağlı harekat merkezlerinin en başından beri faaliyette olduğu, gelişmelerin anlık olarak takip edildiği bildirildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar