SON DAKİKA: İngiltere’den iki doz aşı olanlar için seyahat kararı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.07.2021 tarih ve 16:57 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: İngiltere’den iki doz aşı olanlar için seyahat kararı

makale içerik

SON DAKİKA: İngiltere’den iki doz aşı olanlar için seyahat kararı
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA: İngiltere’den iki doz aşı olanlar için seyahat kararı

SON DAKİKA HABERİ: İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps yaptığı açıklamada, ABD ve Avrupa Birliği'nden iki doz aşı olan yolcuların 2 Ağustos'tan itibaren karantinaya gerek kalmadan ülkeye girebileceğini söyledi. Shapps, alınan kararın ABD veya Avrupa tarafından kabul edilen bir aşıyı olanlar için geçerli olacağını söyledi.

Son dakika haberi! 

İngiltere Ulaştırma Bakan Grant Shapps yaptığı açıklamada, İngiltere’nin ABD ve Avrupa Birliği’nden tam aşılı yolcuları 2 Ağustos’tan itibaren karantinaya gerek kalmadan ülkeye girişlerine izin vereceğini söyledi.

Bakan Shapps, yapılan değişikliğin ABD ilaç dairesi (FDA) ve Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından kabul edilen aşıyı olan kişiler için geçerli olacağını söyledi.

Karantina uygulaması olmasa da yolcuların İngiltere’ye döndükten sonraki ikinci günde Covid testi ve PCR testi yaptırmaları gerektiğini de belirtti.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar