SON DAKİKA: Ömer Çelik: Din eğitimi hakkını gasp etmeye çalışmak demokrasiye ters

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 10.01.2022 tarih ve 18:15 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: Ömer Çelik: Din eğitimi hakkını gasp etmeye çalışmak demokrasiye ters

makale içerik

SON DAKİKA: Ömer Çelik: Din eğitimi hakkını gasp etmeye çalışmak demokrasiye ters
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA: Ömer Çelik: Din eğitimi hakkını gasp etmeye çalışmak demokrasiye ters

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrası açıklamala yapıyor. Çelik, okul öncesi, din eğitimi tartışmasına yönelik, "Din eğitimi hakkını gasp etmeye çalışmak demokrasiye ters" değerlendirmesinde bulundu.

Son dakika haberi! Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları;

"Geçenlerde sayın Kılıçdaroğlu, hükümetimiz ve partimizle ilgili iftira niteliğinde açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanımız ve Ulaştırma Bakanımız gerekli cevapalrı verdiler.

Siyasette tabii ki rekabet olacaktır. Farklı görüşler olacaktır. Mesela öğretmenler gününde, Kılıçdaroğlu AK Parti'ye destek veren öğretmenleri hedef alan bir konuşma yaptı. Sırf AK Parti'ye oy veriyor diye bir grubu hedef göstermek kutuplaştırma siyasetidir. Vali ve kaymakamları hedef alan bir konuşma yaptı. Bürokratlara, seçilmiş hükümeti dinlememe talimatında bulundu.

Yassıada Zihniyeti dediğimiz zaman büyük bir alınganlık gösteriyorlar. Bu kadar bedel ödenmesine rağmen, en son grup başkanvekiliniz çıktı, çocukların din eğitimi almasını hedef alan bir yaklaşım ortaya koydu. Üstelik bunun bir Ortaçağ zihniyeti gibi bir aşağılama ile zikredilmesi yanlıştır. Demokrasi deyip içini boşaltmaya çalışıyorlar.

Din eğitimi hakkını gasp etmeye çalışmak demokrasiye ters.

KAZAKİSTAN'DAKİ PROTESTOLARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Dileğimiz toprak bütünlüğünün korunarak olayın geride kalması. Kazakistan'daki durumu yakından takip ediyoruz. Gelişmeleri anlık takip ediyoruz. Türkiye ile Kazakistan'ın çok köklü ilişkileri var. Sayın Cumhurbaşkanımızın çok yakın ilişkileri oldu, üst düzey ziyaretleri oldu. Arzumuz, Kazakistan'ın birlik ve bütünlüğünü koruyacak şekilde bu sıkıntılı sürecin geri bırakılmasıdır. Arzumuz Kazakistan'ın istikrarını koruması. Türkiye, Kazakistan'ın kazanımını kendi kazanımı olarak görür. Bunun dışındaki yaklaşımların hepsi provokatif yaklaşımlardır.

ESKİ AVUSTURYA BAŞBAKANI'NA VERİLEN YENİ GÖREVE TEPKİ

Avusturya'nın Başbakanı Kurz, İslam düşmanlığıyla, göçmen düşmanlığıyla öne çıkan bir şahıstı. Yolsuzluk soruşturması sonucu istifa etti. Bu şahsın Avrupa Hoşgörü ve Uzlaşma Konseyi'nin başına geleceğine dair haber var. Müslüman ve Türkiye düşmanlığıyla öne çıkan bir şahsın, böyle bir göreve getirilmesi Avrupa'da aşırı sağcılara karşı verilen mücadeleye zarar verecektir.

MACRON'UN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un tüm dış politikası Erdoğan karşıtlığı üzerine kurulu."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar