SON DAKİKA: Ömer Çelik'ten yüz yüze eğitim açıklaması

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 23.08.2021 tarih ve 17:49 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: Ömer Çelik'ten yüz yüze eğitim açıklaması

makale içerik

SON DAKİKA: Ömer Çelik'ten yüz yüze eğitim açıklaması
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA: Ömer Çelik'ten yüz yüze eğitim açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, açıklamalarda bulunuyor.

Son dakika haberi! 

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Parti genel merkezindeki basına kapalı toplantı, saat 14.45'te başladı. 

Toplantı gündemine ilişkin açıklamalarda bulunmak üzere AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik kameralar karşısına geçti.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bugün afetlerle ilgili yapılacak olanlar MKYK toplantısında geniş bir şekilde yer aldı. Ne tür tedbirler alınması gerektiğiyle ilgili değerlendirmeler yapılacak. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız toplantını açılışında kapsamlı bir değerlendirme yaptı.

Ne zaman orman yangını olsa buralara tesis yapılacağına yönelik asılsız iddialar ortaya atılıyor. Anayasa gereği buralar korunacaktır. Yıl bitmeden 252 milyon fidanı toprakla buluşturacağız. Yangın sonrası bir de sel felaketiyle karşılaştık. Bazı noktalara bir yıllık yağış birkaç günde düştü.

Salgınla mücadelede hayatını  kaybedenlerin büyük bir kısmı aşı olmayanlar. Her meselede olduğu gibi burada da gerçek konu üzerinden tartışma yapmak gerekir. Canları korumak için bu en önemli konudur.

Eğitim-öğretim yılı 6 Eylül'de başlayacak. Bu sene haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Ders saati azaltılmayacak. Hazırlıklar tamamlandı. Mazareti olan öğrenciler EBA üzerinde devam edebilecek. Aşılama konusunda geldiğimiz nokta bunu sağladı. Ders saatlerinin azaltılmaması öğrencilerin geleceği için çok önemli. İhtiyaç durumunda maskeler okullarda ücretsiz dağıtılacak.

AFGANİSTAN İÇİN ÇOK YÖNLÜ DİPLOMASI

Afganistan'daki durumu yakından takip ediyoruz. Şu anda dünyanın gündeminde. Taliban ülkenin fiilen tek hakimi haline geldi. Cumhurbaşkanımız çok yönlü bir diplomasi yürütüyor. Verdiği temel mesej Afganistan'da kapsayıcı bir modelin ortaya çıkmasıdır. İnsan haklarına, kadın haklarına riayet gibi konuların yakın takibimizde olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. Afgan halkı yalnız bırakılmamalıdır." 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar