TBMM Başkanı Şentop'tan, Bakan Soylu ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 17.06.2021 tarih ve 17:25 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. TBMM Başkanı Şentop'tan, Bakan Soylu ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama

makale içerik

TBMM Başkanı Şentop'tan, Bakan Soylu ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama
Kısa Linki Kopyala

TBMM Başkanı Şentop'tan, Bakan Soylu ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, suç örgütü lideri Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Şentop, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Soylu ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin, "Soylu'nun bahsettiği isim milletvekili olan bir kişi değil'' diye konuştu. TBMM Başkanı, kendisiyle paylaşılan bir isim olmadığını da söyledi.

''Suç örgütü lideri Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi" tartışması sürüyor.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, iddialarla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

''MEKTUPTA PAYLAŞILAN BİR İSİM YOK''

Dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü belirten Şentop, ''Dün Sayın Bakan beni ziyaret etti ve yazılı cevabını da getirdi. Mektupta paylaşılan bir isim yok. Kastettiği kişi TBMM'de milletvekili olan bir kişi değil'' dedi.

Şentop, şöyle konuştu:

''Bir siyasetçinin para aldığına dair açıklama olmuştu. İçişleri Bakanımıza bir mektup yazmıştım milletvekillerimizin kendilerini töhmet altında hissettiğini bu konuda adli mercilere belgelerin verilmesini talep etmiştim. Dün Sayın Bakan beni ziyaret etti yazılı olarak cevabını getirdi. Bakan Soylu'nun kastettiği isim TBMM'de milletvekili olan bir kişi değil. Tüm iddialarla ilgili adli makamlara başvurulmuştur diyor. Konunun bundan sonraki kısmı adli çalışmalar kapsamında olacaktır. İsim paylaşmadı. Adli mercilerle paylaşıp paylaşmadığını bilmiyorum.''

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yazılı bir belge ile ''10 bin dolar alan siyasetçi şu an Yüce Meclis çatısı altında bulunmuyor'' dediği öğrenildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de ''Yargının görevi iddiaların üzerine gitmektir" açıklaması yaptı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar