Thodex soruşturmasında Faruk Fatih Özer'in yengesi Zuhal Özer yakalandı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 19.05.2021 tarih ve 18:35 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Thodex soruşturmasında Faruk Fatih Özer'in yengesi Zuhal Özer yakalandı

makale içerik

Thodex soruşturmasında Faruk Fatih Özer'in yengesi Zuhal Özer yakalandı

Thodex soruşturmasında Faruk Fatih Özer'in yengesi Zuhal Özer yakalandı

Kripto para vurgunu Thodex soruşturmasında şirketin firari CEO'su Faruk Fatih Özer'in yengesi Zuhal Özer'in Aydın'da yakalandığı öğrenildi. Arnavutluk'a kaçan şirketin sahibi Faruk Fatih Özer ise aranıyor.

Kripto para borsası Thodex ile ilgili yürütülen soruşturmada aranan  şirketin firari CEO'su Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer'in eşi Zuhal Özer Aydın'da yakalandı.

Hakkında gözaltı kararı verilen 82 şüpheli arasında yer alan Zuhal Özer'in Kuşadası'nda olduğunu belirleyen İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, operasyon düzenledi. Güzelçamlı Mahallesi’ndeki evde Zuhal Özer'i yakalayarak gözaltına alan polis, yaptığı aramada 2 cep telefonu ile 2 SIM karta da el koydu.

"YAŞANANLARLA BİR ALAKAM YOK"

Soruşturma kapsamında cezaevinde olan Güven Özer'in eşi Zuhal Özer’in, emniyetteki ifadesinde şirkette sadece sigortasının işlediğini, bunun dışında şirketle hiçbir bağlantısının bulunmadığını belirterek "Yaşananlarla bir alakam yok" dediği öğrenildi.

Özer, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Dün yakalanan ve soruşturma için kilit önemde olduğu değerlendirilen yazılımcı Oral Çınar ve finans departmanında çalışan Rana Azap gibi Zuhal Özer'de adli kontrolle serbest bırakıldı. 

6 KİŞİ TUTUKLANDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında gözaltı kararı verilen 82 şüpheliden aralarında şirketin firari CEO'su Faruk Fatih Özer'in kardeşleri Güven Özer ve Serap Özer'in de bulunduğu 6 şüpheli tutuklandı. 37 şüpheli ifade vermesinin ardından serbest bırakılırken 36 şüpheli hakkında da adli kontrol tedbiri uygulandı.

TEK FİRARİ KALDI

Soruşturma kapsamında tek firari şüpheli şirketin CEO'su Faruk Fatih Özer kaldı. Faruk Fatih Özer de polis ekiplerinin sıkı takibiyle aranıyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar