Thodex soruşturmasında Rana Azap ve Oral Çınar yakalandı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 18.05.2021 tarih ve 16:38 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Thodex soruşturmasında Rana Azap ve Oral Çınar yakalandı

makale içerik

Thodex soruşturmasında Rana Azap ve Oral Çınar yakalandı
Kısa Linki Kopyala

Thodex soruşturmasında Rana Azap ve Oral Çınar yakalandı

Kripto para borsası Thodex ile ilgili yürütülen soruşturmada şirketin finans bölümü çalışanı Rana Azap ile yazılımcısı Oral Çınar yakalandı. Azap ve Çınar, soruşturma kapsamında aranan 3 kritik isimden ikisiydi.

Kripto para borsası Thodex ile ilgili yürütülen soruşturmada aranan iki şüpheli daha yakalandı.

Gözaltına alınan kişilerin şirketin finans bölümünde çalışan Rana Azap ve yazılımcı Oral Çınar olduğu belirtildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında şirketin sahibi Faruk Fatih Özer dışında 3 şüpheli daha aranıyordu.

Bu isimlerden biri de finansman bölümü çalışanı Rana Azap'tı. Polis düzenlediği operasyonla Azap'ı gözaltına aldı.

Sabah saatlerinde ilk olarak Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne götürülen Rana Azap, daha sonra cumhuriyet savcısının talimatı ile ifade işlemleri için Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürüldü. Burada ifadesi alınan Rana Azap, Gayrettepe Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından polis merkezinden alınarak tekrar adliyeye götürüldü.

Thodex şirketinin yazılımcısı Oral Çınar ise İstanbul Sarıyer'de yakalandı.

Savcılık Çınar'ı, ifade vermesinin ardından 'Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık', 'Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı' ve 'Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak' suçlarından yurt dışına çıkmamak şeklindeki adli kontrol tedbirinin uygulanması talebiyle hakimliğe sevk etti. Şüpheli Oral Çınar, hakimliğe sevk edilirken kendisini çeken basın mensuplarına tepki gösterdi.

Yaklaşık 400 bin mağdurun olduğu Thodex soruşturmasında şüpheliler arasında yer alan abi Güven Özer’in eşi Zuhal Özer de aranıyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar