Friglerin Tarımla İlgili Bu Kadar Ağır Cezalar Koymalarının Sebebi Ne Olabilir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 27.07.2020 tarih ve 21:40 saatinde Tarih kategorisine yazıldı. Friglerin Tarımla İlgili Bu Kadar Ağır Cezalar Koymalarının Sebebi Ne Olabilir?

makale içerik

İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Tarım, insan hayatında beslenme, kıyafet ve esenlik için ürünleri ortaya çıkaran temel faaliyetlerdendir. Geçmişten günümüze kadar ziraat yardımıyla sebzeler, meyveler, tahıllar, deva ürünleri, keten, kenevir şeklinde kumaş malzemeleri, pamuk ve baharatlar şeklinde her ürün yetiştirilmiştir.Tarihin eski devletlerinden önde gelen Frigler M.Ö. 1200’lü yıllarda Trakya ve Boğazlar üstünde yaşamıştır. Bu tarihlerde Frigler’in topraklarında Anadolu’da oldukça geniş ziraat faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Frigler’in en mühim geçim kaynaklarından önde gelen hayvancılık ve ziraat muayyen kanunlara bağlanmıştır.Frigler zamanında kanunlar yardımıyla meydana gelen ziraat çalışmalarında ağır cezaların görülmesinin nedeni arazi ve hayvanları koruyarak daha kuvvetli ziraat elde etmektir. Örneğin, öküz kesmek ve saban kırmak ölüm cezası ile karşılaşırdı. Ekili bir araziye zarar veren insanoğlu da oldukça büyük cezalar ile karşılaşırdı.Frigler zamanında devletin en büyük gelirleri tarımdan kaynaklandığı için bu mevzuda yanlış meydana getiren insanoğlu için ağır cezalar verilirdi. Ekonomik anlamlarda düşünüldüğünde, Frigler ziraat ve hayvancılık suçlarına oldukça büyük cezalar uygulamıştır.

Anahtar Kelimeler : Tarım,,insan,hayatında,beslenme,kıyafetveesenlikiçin,ürünleri,ortaya,çıkaran,temel,faaliyetlerdendir.,Geçmişten,günümüze,kadar&..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar