Köyden kente göç eden bir aile, şehirde ne şeklinde zorluklarla karşılaşabilir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 04.08.2020 tarih ve 00:34 saatinde Tarih kategorisine yazıldı. Köyden kente göç eden bir aile, şehirde ne şeklinde zorluklarla karşılaşabilir?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Yabancı bir yere göç etmede ki en büyük zorluk, büyük ihtişamda kaybolmaktır. Her yolun kendini değişik bir yere bağladığı bir yer de yaşamak birazcık sıkıntılıdır. Bu mevzu da en büyük problemi ulaşım için hangi yolu değil hangi aracı kullanılacağı olacaktır. Bunun yanında göç eden aile ilk etapta taşındığı çevrenin iyi mi bulunduğunu bilmediğinden ötürü, karşılarında ki insanlara iyi mi yaklaşıp, anlaşacağını bilemeyebilir.Büyük şehirlerde ki iş gücünün yüksek olmasının yanı sıra bu her insanın kendi kabiliyetlerine ve alaka alanlarına nazaran sınıflandırılamayacağından ötürü istemediği bir işte geçimi yüzünden çalışmak zorunda kalabilir. Bu problemler saymakla bitmez ama geçmişe kıyasla ulaşım artık büyük metropoller de hangi araçla nereye gidileceğini bilmekten geçiyor. Yeni göç eden birisinin en büyük zorluğu ulaşım ve toplumsal çevresi olabilir.

Anahtar Kelimeler : Yabancı,bir,yere,göç,etmede,ki,en,büyük,zorluk,,büyük,ihtişamda,kaybolmaktır.,Her,yolun,kendinideğişikbir,yere,bağladığı,bir,yer,de,yaşamakbirazcık..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar