Kültürel mirasın korunmasının önemini açıklayalım.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 28.07.2020 tarih ve 00:38 saatinde Tarih kategorisine yazıldı. Kültürel mirasın korunmasının önemini açıklayalım.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Bir camianın haiz olduğu kültürel ve naturel miraslar o camianın bir bakıma kimliği niteliğini taşımaktadır. O camianın, topluluk olmasındaki en büyük müessir kendisine ilişik bir kültürel ve naturel mirasların bulunmasıdır. Kendi kültürel ve naturel mirasa haiz olmayan toplumlar başka toplumların tesiri altında kalmaktadır. Bu nedenle kültürel ve naturel mirasa haiz olmayan toplumlar hiç bir vakit ne bağımsız ne de başat bir topluluk olabilirler.Kültürel mirasını korumuş olan toplumlar gelecek nesillere kendilerine ilişik pek fazlaca değerleri miras bırakırlar. Bu yüzden Türk camiası olarak fazlaca şanslıyız ki kültürel ve naturel birçok mirasa sahibiz. Bu sebeple bizim şeklinde gelecek nesillerinde kültürel miraslardan faydalanmasını ve bu miraslarla gururlanmasını istiyorsak kültürel ve naturel miraslarımıza haiz çıkmamız gerekmektedir. Kültürel ve naturel mirasın korunması demek gelecek nesillerin kendilerine ilişik olan kültürlerinden haberdar olmaları demektir.Ayrıca bu durumu yaşatmaya devam etmeleri de toplumumuzun uzun seneler varlığın sürdüreceğine dair öngörüdür. Kısaca kültürel mirasın korunması camiası topluluk icra eden en mühim etmendir.Sahip olduğumuz kültürel ve naturel miraslar yardımıyla milletler, öteki milletlerden ayrılır. Bağımsız ve başat bir ulus olabilmeye devam edebilmek için kültürel ve naturel mirasın korumalı ve haiz olunan değerlerin her bir bireye tanıtılması ve öğretilmedi için pek fazlaca etkinlik gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Her insan bilhassa kendi camiasının kültürel ve naturel mirasın bilmeli ve bu mevzuda bilgili olarak itina göstermesi, gelecek nesillere aktarması mühim bir husustur.

Anahtar Kelimeler : Bircamianınhaizolduğu,kültürel,venaturelmiraslar,ocamianınbir,bakıma,kimliği,niteliğini,taşımaktadır.,Ocamianın,toplulukolmasın..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar