Yöneticilerin sanata ehemmiyet vermesinin ve sanatçıları müdafaasının önemi hakkındaki neler söyleyebilirsiniz?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 26.07.2020 tarih ve 01:08 saatinde Tarih kategorisine yazıldı. Yöneticilerin sanata ehemmiyet vermesinin ve sanatçıları müdafaasının önemi hakkındaki neler söyleyebilirsiniz?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Sanat ve sanatı yaşatan sanatçıları korumak direkt doğruya camianın kültürünü, geçmişini, tarihini, bağlarını korumaktır. Kültürün mühim olduğu kültür aktarımının mühim olduğu toplumlarda yöneticiler sanata ve sanatçıya hep kıymet vermek durumundadır. Çünkü sanatçı toplumda nesilden nesile aktarım sağlamada mühim bir unsurdur.Sanatı yapan sanatçı ülkeyi uluslar arası alanda temsil edebilecek eserler ortaya çıkarır. Yöneticilerin bu eserlere ve bu eseri ortaya çıkaranlara şu demek oluyor ki sanat ve sanatçıya ehemmiyet vermesi uluslar arası alanda yönetiminde bulunmuş olduğu ülkenin tanınması bilinmesi için oldukça önemlidir. Sanatçının eserleri ile kültür arasında aktarım yapılabilirken, kültürler arası geçişte yapılabilir. Eserler öteki ülkelerde kendi ülkesini temsil eder, tanıtır ve kültürünü taşır. Sanat her adamın ortaya koyamayacağı inceliklere hassa duygulara sahiptir. Kişi hayal gücü ve kabiliyetlerini birleştirerek ortaya koyduğu sanatı ile topluma birçok mesajlar verir. Ortaya konulmuş olan eserler kesinlikle öteki nesiller için geçmiş hakkındaki malumat sahibi olunmasını sağlar.Yönetimin başlangıcında bulunan yöneticilerin sanatçıyı koruması yönetiminde bulundukları ülkenin birikimi için, sanat eserlerinin çoğalması ülkenin sağlam eserlere haiz olması için ve ülkenin geçmişinin sağlam geleceğinin sağlam olması için sanata ve sanatçıya kıymet vermesi ve onları koruma dibine alması önemlidir. Toplumun bağı için kültürel değerlerle dünya gündeminde olmak için eserlerle ülkeyi kalkındırmak ve ülkeye getirilerde bulunmak için sanata ve sanatçıya sahiplenmek oldukça önemlidir.

Anahtar Kelimeler : Sanat,ve,sanatı,yaşatan,sanatçıları,korumakdirektdoğruyacamianınkültürünü,,geçmişini,,tarihini,,bağlarını,korumaktır.,Kültürü..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar