Kuvars Taşı

Bu yazı Nur Avlar tarafından 28.03.2023 tarih ve 22:25 saatinde Taşlar kategorisine yazıldı. Kuvars Taşı

makale içerik

Kuvars Taşı
Kısa Linki Kopyala

Kuvars Taşı

Silisyum Dioksit mineralinin en yoğun yer aldığı taşlardan bir tanesidir. Sahip olduğu görüntünün yanı sıra sağladığı faydalar ile de asırlardır kullanılan bir taş olmayı başarmıştır. Mineral zengini bir taş olduğunu da belirtmek gerekiyor ve bu zenginlik de renk değişimini beraberinde getiriyor. Kuvars Taşı birçok farklı isimle anılıyor ve bunun sebebi de meydana gelen renk değişimleridir.

Birçok kaynakta kedi gözü ve yıldız Taşı olarak da karşımıza çıkıyor. Eski medeniyetler bu taşı bir şifa kaynağı olarak kullanırken günümüzde daha çok süs ve mücevherat sektöründe tercih edilmektedir.

Aşırı heyecanlı kimseler karar vermekte ve gündelik hayatlarında sakin kalmakta zorlanabiliyor. Kuvars Taşı, aşırı heyecanın dengelenmesinde ve kişinin daha sakin bir karaktere bürünmesinde yardımcı oluyor.

 İç huzurun sağlanması ve daha neşeli bir kişilik oluşumunda da bu taştan fayda sağlamak ve yardım almak mümkündür.

Dikkat ya da odaklama sorunu olan kişilerin bir işe daha sıkı bağlanması ve o iş ile ilgilenmesi için de bu taştan yardım aldıkları ifade ediliyor. Bununla birlikte motivasyonu arttırıcı bir özelliği olduğunu da söyleyebiliriz.

 Gözlem yeteneğini arttırır ve bu sayede çevrenizde olup bitenleri daha iyi değerlendirmenize yardımcı olur.

  İletişim kurma sorunu yaşayan ve özgüveni eksik olan kişilerin kendilerini daha iyi ifade edebilmesini sağlıyor.

 Ruhsal bunalım ya da iç huzursuzluk durumunda bu taştan yardım alabilirsiniz. Özellikle depresyon döneminde en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi olacaktır.

 Nörolojik hastalıkların tedavi edilmesinde de bu taşın çokça tercih edildiği ve kullanıldığı ifade ediliyor.

 

Anahtar Kelimeler : Kuvars,Taşı Silisyum,Dioksit,mineralinin,en,yoğun,yer,aldığı,taşlardan,bir,tanesidir.,Sahip,olduğu,görüntünün,yanı,sıra,sağladığı,faydalar,ile,de,asır..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar