50 milyar TL'lik dijitalleşme yatırımı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 22.06.2021 tarih ve 17:08 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. 50 milyar TL'lik dijitalleşme yatırımı

makale içerik

50 milyar TL'lik dijitalleşme yatırımı
Kısa Linki Kopyala

50 milyar TL'lik dijitalleşme yatırımı

Fiber yatırımların dijitalleşme açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, "2020 sonu itibarıyla Türkiye'ye toplamda 50 milyar TL'lik yatırım yaptık. Aynı hızla yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Bugün geldikleri noktada, sundukları ürün ve hizmetlerle küresel rekabetin önemli markası haline geldiklerini belirten Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, bireysel müşterilerine sundukları ürün ve servislerin yanı sıra kurumsal müşterilerine de uçtan uca dijital çözümler sunduklarını vurguladı.

Aksu, "2021 birinci çeyrek sonu itibarıyla BiP'in 3 ay aktif kullanıcısı sayısı 40 milyona ulaştı. Bu kullanıcıların yaklaşık üçte birini ise yurt dışındaki müşterilerimiz oluşturuyor. 2020 sonu itibarıyla Türkiye'ye toplamda 50 milyar TL'lik yatırım yaptık. Aynı hızla yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz" dedi.

"FİBERDE ORTAK ALTYAPININ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ"

Bülent Aksu, 4.5G teknolojisiyle mobilde 1.6 Gbps, fiberde ise 10 Gbps'lik hızı müşterilerle buluşturduklarını bildirdi.

Fiber yatırımların dijitalleşme açısından elzem olduğunu vurgulayarak, ortak altyapının önemine dikkat çeken Aksu, "Fiber altyapı, sadece yüksek hız anlamına gelmiyor. Aynı zamanda fiberin yaygınlaşması 5G'ye geçiş için kritik bir öneme sahip. Bu nedenle ilk günden itibaren fiberde ortak altyapının bir an önce hayata geçmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda yapılan girişimlerde aktif rol oynamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Türkiye'nin yerli otomobil girişimi konusunda attıkları adımlara da değinen Aksu, Turkcell'in dünyada elektrikli araç üretimi de dahil, mobilite ekosistemine yatırım yapan ilk telekom şirketlerinden biri olduğunu vurguladı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar