ABD bankası Wells Fargo da kripto para hizmetine başlıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 20.05.2021 tarih ve 12:50 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. ABD bankası Wells Fargo da kripto para hizmetine başlıyor

makale içerik

ABD bankası Wells Fargo da kripto para hizmetine başlıyor
Kısa Linki Kopyala

ABD bankası Wells Fargo da kripto para hizmetine başlıyor

ABD merkezli Wells Fargo, özel müşterilerine kripto para hizmeti sunacak. Şirketin iç raporundaki verilere göre kripto para piyasaları son dönemde diğer varlıklara benzemeye başladı. Daha önce Morgan Stanley ve JPMorgan gibi bankalar da kripto paraları kabul etmişti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen bankalarından Wells Fargo'dan kripto paralara ilişkin önemli bir açıklama geldi.

Wells Fargo, dijital para birimlerini alternatif bir yatırım aracı olarak gördüğünü ve yaz aylarında varlıklı müşterileri için kripto para enstrümanları sunmaya başlayacağını açıkladı.

Wells Fargo yatırımcıları tarafından hazırlanan "Kripto para yatırımlarının gerekçeleri" başlık raporda, "Yatırım Enstitüsü, kripto paralar varlıklar kadar stabilite ve geçişgenlik kazanmıştır. Ancak halen ortada olan riskler bizleri bu enstrümanları sadece belirli yatırımcılara sunmaya itiyor. Bu durumda bile fonlar profesyonel ekipler tarafından yönetilmelidir" ifadeleri kullanıldı.

Morgan Stanley, mart ayında varlıklı müşterilerinin Bitcoin fonlarına erişim sağlamasına izin veren ilk ABD merkezli banka olmuştu.

Goldman Sachs ise, mayıs başında yatırımcılarına Bitcoin fiyatlarına bağlı türev enstrümanları sunmaya başladı. JPMorgan da önümüzdeki dönemde benzer bir adım atmaya hazırlanıyor.

ÇİN'İN SINIRLAMA HAMLESİ PİYASAYI ETKİLEDİ

Çin, para aklama mücadelesi kapsamında kripto paraları sınırlamaya çalışıyor. Pekin yönetimi bankaların ve ödeme şirketlerinin, kripto para transferlerine aracılık etmesini yasakladı. Bu haberin ardından Bitcoin 30 bin dolar seviyene kadar indi. Sonra toparlanarak 40 bine tekrardan yaklaştı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar