Bill Gates'ten 5 kitap önerisi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 23.11.2021 tarih ve 08:04 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Bill Gates'ten 5 kitap önerisi

makale içerik

Bill Gates'ten 5 kitap önerisi
Kısa Linki Kopyala

Bill Gates'ten 5 kitap önerisi

Microsoft'un kurucusu Bill Gates zaman zaman kitap önerilerini paylaşıyor. Gates son olarak ABD'de tatil sezonu öncesi beş yeni kitap önerisinde bulundu. Ülkede Şükran Günü ve Noel tatilleri nedeniyle uzun bir ara oluşuyor.

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Gates, Microsoft'un kurucu. Gates son yıllarda GatesNotes adını verdiği sitesinde önerilerini paylaşıyor. Bill Gates daha önce de kitap önerisinde bulunmuştu. İşte en son Gates'in önerdiği 5 kitapA Thousand Brains: A New Theory of Intelligence - Jeff HawkinsPalmPilot'un üreticisi olan Jeff Hawkins, yapay zeka çalışmalarıyla biliniyor. Gates'e göre Hawkins çok uzun yıllardır sinirbilim ve makine öğrenmesi üzerine çalışıyor. Bu kitap Hawkins'in yapay zeka geliştirme sürecine yaklaşımını ele alıyor. Kitabın Türkçe çevirisi bulunmuyor.The Code Breaker - Walter Isaacson Gates, gen düzenleme programı CRISPR'in öncü yatırımcılarından. CRISPR'la çalışan birçok projeye Gates Vakfı yatırım yapmıştı. Walter Isaacson'ın bu kitabı Nobel Ödülü alan biyokimyacı Jennifer Doudna ve çalışma arkadaşlarını merkeze alıyor. Kitapta gen düzenleme konusunda ekip arasında yaşanan etik tartışmalar öne çıkıyor. Kitabın Türkçe çevirisi bulunmuyor.Klara ve Güneş - Kazuo IshiguroJapon asıllı İngiliz romancı Kazuo Ishiguro'nun Klara ve Güneş kitabı Gates'in öneri listesinde yerini aldı. Kitap, Ishiguro Nobel Edebiyat Ödülü aldıktan spnra yazıldı. Kitapta hasta bir genç kızın robotla arkadaşlığı inceleniyor. Gelecekte geçen bu kitabın Türkçe çevirisi bulunuyor.Hamnet - Maggie O-FarrellDünyaca ünlü İngiliz oyun yazarı William Shakespeare'in hayatından bir kesite odaklanan kitap yazarın iç dünyasına ışık tutmaya çalışıyor. Hamnet, Shakespeare'in henüz çocukken ölen öğlu. Bu kayıptan birkaç yıl sonra Shakespeare, Hamlet'i yazdı. Kitabın Türkçe çevirisi bulunmuyor.Project Hail Mary - Andy WeirAndy Weir, tüm dünyada çok satan bir bilim kurgu yazarı. Weir'in Marslı kitabı dünya çapında ses getirdi, kitabın popülerliği Matt Damon'ın başrolünde oynadığı film sonrası daha da arttı. Son romanında ise farklı yıldız sisteminde uyanan bir lise öğretmeni olayın kahramanı oluyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar