Blue Origin yakında fırlatılacak: Bezos da uzaya gidiyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 07.06.2021 tarih ve 14:40 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Blue Origin yakında fırlatılacak: Bezos da uzaya gidiyor

makale içerik

Blue Origin yakında fırlatılacak: Bezos da uzaya gidiyor
Kısa Linki Kopyala

Blue Origin yakında fırlatılacak: Bezos da uzaya gidiyor

Amazon'un kurucusu Bezos'un uzay şirketi Blue Origin, uzay yolculuğunda bir kişilik koltuğu müzayede ile satışa çıkarmıştı. Açık artırma devam ederken şirket New Shepard roketindeki bir koltuk için verilen en yüksek teklifi de açıkladı. Açık artırma 12 Haziran'da son bulacak. Son olarak Bezos da kardeşiyle birlikte uzaya gideceğini duyurdu.

New Shepard bileti online müzayede ile satışa sunulacak; en yüksek teklifi veren uzaya gidecek.Şirketin CEO'su Jeff Bezos Instagram'dan yaptığı açıklamada, "20 Temmuz'da kardeşimle birlikte yola çıkacağım. En iyi arkadaşımla birlikte en büyük macera" dedi.Blue Origin şirketi 5 Mayıs'ta başlayan açık artırmada verilen en büyük teklifi duyurdu.  New Shepard için açık artırma devam ederken teklif 2.6 milyon dolar teklif edildi.Bezos'un açık artırmayla satış stratejisiyle koltuklara olan talebi ve müşterilerin aklındaki fiyatı öğrenmeyi amaçladığı belirtiliyor.Uzay turizmi henüz emekleme aşamasında olan bir sektör olduğu için bilet fiyatında bir hesaplama modeli bulunmuyor.  Şirketler uzay turistlerinin ödemeye razı geleceği miktarı öğrenmeye çalışıyor.Amazon'un kurucusu ve CEO'Su Jeff Bezos'un şirketi Blue Origini uzay turizmi roketi New Shepard biletinin müzayede ile satışa sunulduğunu ve en yüksek teklifi veren kişinin 20 Temmuz’da uzaya uçacak ilk ekibe katılabileceğini açıklamıştı.Blue Origin, 29 Nisan’da uzay turizmi roketi New Shepard için bilet satışına başlayacağını ve detayların 5 Mayıs’ta belli olacağını duyurmuştu.Şirketin bugün yaptığı açıklamada, ilk astronot ekibini 20 Temmuz’da uzaya uçuracağını ve onlarla gidecek kişinin, müzayede ile satışa sunulan bilete en yüksek teklifi veren kişi olacağı belirtildi.Müzayede ile ilgili ise şu bilgilere yer verildi:“Müzayedenin 3 aşaması var. 5-19 Mayıs’ta kapalı çevrimiçi teklif verme, açık artırma web sitesinde gerçekleştirilecek.İstediğiniz miktarda teklif verebilirsiniz. 19 Mayıs’ta ise mühürsüz, çevrimiçi teklif verme gerçekleşecek.Teklifler görünür hale gelecek ve katılımcılar, açık artırmaya devam etmek için en yüksek teklifi aşmaya çalışacak. 12 Haziran’da ise çevrimiçi açık artırma ile gerçekleşip, sona erecek.”Müzayededen elde edilen gelirin, Blue Origin'in kuruluşu olan Club for the Future'a bağışlanacağı bilgisini de paylaştı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar