Boğazını tutamayana ağız kapatan çözüm: Manyetik çene kilidi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 29.06.2021 tarih ve 10:11 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Boğazını tutamayana ağız kapatan çözüm: Manyetik çene kilidi

makale içerik

Boğazını tutamayana ağız kapatan çözüm: Manyetik çene kilidi
Kısa Linki Kopyala

Boğazını tutamayana ağız kapatan çözüm: Manyetik çene kilidi

Bir grup araştırmacı obeziteyle mücadele için manyetik çene kilidi gerçekleştirdi. Kilidi takanların ağızları sade 2 milimetre açılıyor. Kişiler sadece sıvı tüketebiliyor.

Yeni Zelanda'daki Otago Üniversitesi'ndeki araştırmacılar ilginç bir cihaz geliştirdi. İngiltere'deki bilim insanlarıyla birlikte geliştirilen cihaz katı gıda tüketilmesini engelliyor.

Kişiyi sıvı odaklı bir beslenmeye zorlayan cihaz iki parçadan oluşan manyetik bir yapı. Azı dişlerine monte edilen manyetik parçalar çenenin açılmasını engelliyor. Sadece iki milimetrelik açıklıktan ağza pipet sığabiliyor.

British Dental Journal adlı dergide yayımlanan makaleye göre 7 Yeni Zelandalı kadın çalışmalar akatıldı. Bu kişiler ağızlarını sadece 2 milimetre açabildi. Bu süre zarfında kadınlar kolayca erişilebilen bir sıvı diyeti uyguladı. Ortalama kilo kaybı 6.36 oldu. Bu kilonun kadınların vücut ağırlıklarının yüzde 5.1'ine denk geldiği belirtildi.

KONUŞMAYI DA ETKİLEDİ

Çalışmlara katılanlar manyetik kilidi kullandıkları süre boyuca rahatsızlık yaşadıklarını ve konuşmalarınında problem olduklarını ifade etti. Bazı durumlarda utandıklarını aktardı. Katılımcılar genel olarak hayatın daha at tatmin edici olduğunu deneyimledi.

Bir katılımcı ise diyeti eritilmiş çikolata ve gazlı içeceklerle bozduğunu itiraf etti. Obeziteyle mücadele için ilk ağızdan cihaz olarak tanıtılan manyetik çene kilidine tepki gösterenler de oldu.

Otago Üniversitesi'nden yapılan açıklamada çene kilidinin mide ameliyatı için fazla kilolu olan kişiler için geliştirildiğini belirtti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar