Çin uzaya 3 taykonot gönderdi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 17.06.2021 tarih ve 07:31 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Çin uzaya 3 taykonot gönderdi

makale içerik

Çin uzaya 3 taykonot gönderdi
Kısa Linki Kopyala

Çin uzaya 3 taykonot gönderdi

Çin, inşaatı devam eden uzay istasyonuna ilk mürettebatı gönderdi. Üç taykonotu taşıyan uzay aracı yörüngeye fırlatıldı.

Çin şimdiye kadarki en uzun soluklu uzay görevi için düğmeye bastı.Yapımı süren uzay istasyonuna ilk taykonatlar gönderildi."Uzun Yürüyüş" adlı roket Gobi çölündeki fırlatma rampasından başarıyla havalandı.Taykonotlar Nie Haşieng, Kiu Boming ve Tang Honbo'nun uzay yolculuğu başladı.Bu inşaat kapsamında yapılacak dört insanlı uçuşun ilki.Üç isim yörüngede 3 ay boyunca kalacak.Uzay istasyonunun çekirdek modülünde görev alacak taykonotlar, yeni ek modüller için de hazırlık yapacak.Tiangong uzay istasyonu yapımı tamamlandığında bir çekirdek modül, iki laboratuvar modülü ve bir uzay teleskobundan oluşacak.ABD, Kanada, Japonya, Rusya ve Avrupa ülkelerinin ortak kullandığı Uluslararası Uzay İstasyonu’nun görev süresi 2024’te bitiyor.Bu süre uzatılmazsa, Çin Uzay İstasyonu bu tarihten sonra yörüngedeki tek faal uzay istasyonu olacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar