Çip krizi devam ederken Intel 2025 hedefini açıkladı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 05.08.2021 tarih ve 11:28 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Çip krizi devam ederken Intel 2025 hedefini açıkladı

makale içerik

Çip krizi devam ederken Intel 2025 hedefini açıkladı
Kısa Linki Kopyala

Çip krizi devam ederken Intel 2025 hedefini açıkladı

Önde gelen çip üreticilerinden Intel, 2025 yılında dünyanın zirvesine yerleşmeyi hedefliyor. Şirket geliştirdikleri yeni teknolojiyle rakiplerini geride bırakacağını söyledi.

Corona virüs pandemisinin beklenmedik yan etkilerinden biri dünyayı saran çip krizi oldu. Dünyanın önde gelen çip üreticilerinden Intel bu kapsamda 2025 planlarını açıkladı.

Bir zamanlar zirvedeki Intel, 2025 yılında yeniden dünya çip pazarının liderliğine geçmeyi hedefliyor. Intel şu anda TMSC ve Samsung'un gerisinde bir üretime sahip. Intel 20A adını verdiği yeni teknolojinin rakiplerinin çok ilerisinde olduğu iddiasında.

2024'e kadar dünyanın en gelişmiş çiplerini üretmeyi hedefleyen Intel, 2025'te rakiplerini geride bırakacağını duyurdu. Intel, Samsung ve TMSC'nin en büyük müşterisi konumundaki Qualcomm'a çip üretmek için anlaşma yaptığını da söyledi.

Intel'in aynı zamanda Amazon'u da müşteri portföyüne eklediği belirtildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar