Dolandırıcılar Apple etkinliğini kullanıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 14.09.2021 tarih ve 20:15 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Dolandırıcılar Apple etkinliğini kullanıyor

makale içerik

Dolandırıcılar Apple etkinliğini kullanıyor
Kısa Linki Kopyala

Dolandırıcılar Apple etkinliğini kullanıyor

Apple'ın daha önce duyurduğu etkinlik takvimine göre bugün İphone 13 dahil birçok yeni cihaz tanıtılacak. Bu durumu fırsat bilen dolandırıcılar Youtube üzerinden canlı yayın açarak insanlardan, paylaştıkları adrese kripto para göndermelerini istedi. YouTube'un 70 dakika sonra kapattığı yayında iddiaya göre izleyicilere gönderdikleri kripto paranın iki katı geri gönderilecekti.

Apple'ın bugünkü etkinliğinde bir dizi cihazı ve teknolojiyi tanıtması bekleniyor. Şirketin kısa bir süre önce duyurduğu etkinlik tarihini dolandırıcılar fırsat bildi. 

Dolandırıcılar Youtube'da sahte bir Apple yayını açtı. Şirketin kripto para dağıtacağı iddia edildi. Verilen sitedeki Bitcoin ve Ethereum adreslerine kripto para gönderecek kişilere Apple'ın iki katını geri göndereceği iddia edildi. 

Youtube'un bu yayını kapatması 70 dakika kadar sürdü. Ekran görüntüsü alındığında 180 binden fazla insan yayını izliyordu. 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar