Elon Musk'ın serveti 335 milyar dolara ulaştı: Buffet'ı üçe katladı, Güney Afrika'nın milli gelirini aştı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.11.2021 tarih ve 10:11 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Elon Musk'ın serveti 335 milyar dolara ulaştı: Buffet'ı üçe katladı, Güney Afrika'nın milli gelirini aştı

makale içerik

Elon Musk'ın serveti 335 milyar dolara ulaştı: Buffet'ı üçe katladı, Güney Afrika'nın milli gelirini aştı
Kısa Linki Kopyala

Elon Musk'ın serveti 335 milyar dolara ulaştı: Buffet'ı üçe katladı, Güney Afrika'nın milli gelirini aştı

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk'ın serveti Bloomberg Milyarder Endeksi'ne göre 335 milyar dolara ulaştı. Tesla ve SpaceX CEO'sunun net serveti böylelikle iş insanı Warren Buffet'ı üçe katladı. Musk, ayrıca anayurdu Güney Afrika'nın geçen Yıl elde ettiği toplam milli gelirden daha fazla bir paraya sahip oldu. 50 yaşındaki milyarderin servetindeki artış, Tesla hisselerindeki yüzde 8,5'lik yükselişin ardından geldi.

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, 300 milyar dolarlık servete ulaşan dünyadaki ilk kişi olmasından sadece birkaç gün sonra, yatırım sihirbazı Warren Buffet'tan üç kat fark attı.Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, teknoloji devinin serveti, 24 milyar dolar daha yükseldikten sonra şimdi 335 milyar dolara ulaştı. Berkshire Hathaway CEO'su Buffet’ın ise net serveti 104 milyar dolar değerinde.50 yaşındaki Musk, aynı zamanda, Dünya Bankası verilerine göre, geçen yıl 301,9 milyar dolar milli gelir elde eden anavatanı Güney Afrika'nın tüm gayri safi yurtiçi hasılasından daha fazla paraya sahip.Bununla birlikte Musk’ın servetindeki son artış Tesla'nın hisselerindeki yüzde 8,5'lik bir artıştan kaynaklandı, çünkü net serveti  2021'de toplam 165 milyar dolar arttı. Multimilyarder, yılın başında şirketin yaklaşık yüzde 22,4'üne sahipti.Tesla hisseleri, Mart ve Mayıs aylarındaki düşüşlere rağmen, yılın başından bu yana yüzde 65,6 arttı.Geçen hafta, Hertz'in 100 bin Tesla sipariş ettiği haberinin ardından şirketin hisselerinde meydana gelen yüzde 13'lük bir sıçrama ise Musk'ın servetine  36 milyar dolar daha ekledi.  Bloomberg'in bildirdiğine göre tarihte ilk kez  bir insanın serveti tek günde bu kadar büyük bir artış gördü.Tüm bunların yanı sıra Musk şu anda, Bloomberg endeksine göre 193 milyar dolar ne servete sahip olan dünyanın en zengin ikinci insanı olan Amazon kurucusu Jeff Bezos'un 142 milyar dolar daha fazla paraya sahip.Öte yandan Musk dün , servetinin küçük bir kısmıyla dünyadaki açlık sorununun çözülebileceğini öne süren BM Dünya Gıda Programı direktörü David Beasley'e meydan okudu.Beasley, geçen hafta Musk’ın servetinin yüzde ikisi olan 6 milyar doların açlıktan ölmek üzere olan 42 milyon kişiyi kurtarabileceğini söylemişti.Dünyanın en zengin insanı Musk, BM'nin paranın açlık krizini nasıl çözeceğini kanıtlaması durumunda Tesla'daki hissesini hemen satacağını ve parayı bağışlayacağını açıkladı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar