Elon Musk'tan Dogecoin ve kripto yatırımı uyarısı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 07.05.2021 tarih ve 17:33 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Elon Musk'tan Dogecoin ve kripto yatırımı uyarısı

makale içerik

Elon Musk'tan Dogecoin ve kripto yatırımı uyarısı

Elon Musk'tan Dogecoin ve kripto yatırımı uyarısı

Milyarder girişimci Elon Musk, kripto paraların gelecekte muhtemelen gezegenin para birimi olacağını söyledi. DOGE coinin de adaylar arasında olduğu belirten Musk, kişilere ihtiyatlı yatırım uyarısında bulundu.

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk bir süredir kripto paralarla da ilgileniyor.

Söz konusu dünyanın en zengin insanlarından biri olunca milyonlarca kripto para yatırımcısı Musk'un iki dudağının arasından çıkan sözlere oldukça itimat gösteriyor.

Elon Musk, yükselişinde bizzat rol oynadığı Dogecoin'e ve kripto paralara ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Musk, kişileri DOGE yatırımları konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Musk, yatırımcılara birikimlerinin tamamını kripto paralara yatırmanın akıllıca olmadığını söyledi. Musk şu ifadeleri kullandı; Gezegenin gelecekteki para birimlerinin kripto olması oldukça muhtemel. Ama soru hangisi ya da hangileri olmalı. Kripto para spekülasyonlarında çok da ileri gitmemek gerekiyor. Gerçek şu ki Dogecoin bir şaka olacak piyasaya sürüldü. Burada bir ironi var. Şaka olarak üretilen para birimi, gerçek bir para birimi haline geldi.

DOGECOİN RALLİSİ

2020'de başlayıp 2021'de de devam eden boğa sezonunda değeri en çok yükselen kripto para birimlerinin başında DOGE geliyor. Dogecoin'in son bir yıllık getirisi yüzde 24 bin oldu. Son 30 günde ise DOGE sekiz kat artış gösterdi.

Milyarder Elon Musk ara ara DOGE'a para yatırdığına dair açıklamalarda bulunuyor. Musk'un her açıklamasının ardından DOGE'un fiyatı artışa geçiyor. DOGE, 7 Mayıs 2021 itibariyle 60 centten alıcı buluyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar