Elon Musk, tarihi uçuşundan önce Richard Branson’yu ziyaret etti

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 12.07.2021 tarih ve 09:59 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Elon Musk, tarihi uçuşundan önce Richard Branson’yu ziyaret etti

makale içerik

Elon Musk, tarihi uçuşundan önce Richard Branson’yu ziyaret etti

Elon Musk, tarihi uçuşundan önce Richard Branson’yu ziyaret etti

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın, uzaya giden ilk milyarder unvanına sahibi Richard Branson’u başarılı uzay yolculuğu öncesinde ziyaret ettiği ortaya çıktı. Branson, Musk'ın sabahın üçünde geldiğini belirterek, "Ben o saatte çoktan yatmıştım. Sonra uyandım. O tam bir gececi ve bizim saatlerimiz tamamen farklı. Ama bunca yolu gelip bize iyi dileklerini iletmesi çok hoş” diye konuştu.

Elon Musk’ın, Branson'ın yaptığı tarihi uçuşun sabahı, uzay baronunu evinde ziyaret ettiği açıklandı. Virgin Group’un sahibi, dün bir SpaceShipTwo roket uçağıyla yaklaşık 90 kilometre yükseklikte uçtu.  Yaşadığı mutluluğu dile getiren Branson, kurduğu uzay şirketinin amacının uzay uçuşunu herkes için erişilebilir kılmak olduğunu söyledi.Öte yandan Musk, roket şirketi SpaceX'i farklı bir hedefle kurdu: Mars'a ulaşmak. Ama yine de Branson'a desteğini gösterdi. 70 yaşındaki Branson, Twitter hesabından mutfakta çıplak ayaklı Musk ile çekilen fotoğrafını paylaşarak, “Sabaha bir arkadaşla başlamak harika" diye yazdı.Bununla birlikte, SpaceX'in kurucusu, uçuşu izlemek için Virgin Galactic'in New Mexico'daki fırlatma tesislerini ziyaret etti. Daha sonra Branson'ın diğer uzay uçuşu şirketi Virgin Orbit'in CEO'su Dan Hart  ile görüştü.Branson, uçuştan sonra yaptığı basın toplantısında, "Bu sabah Elon Musk'ı saat üçte mutfağımda bulmak ve bize en iyisini dilemek için gelmesi harikaydı. Ben o saatte  çoktan yatmıştım. O tam bir gececi ve bizim saatlerimiz tamamen farklı. Ama bunca yolu gelip bize iyi dileklerini iletmesi çok hoş” diye konuştu.Görüşmeden, sadece birkaç saat sonra Branson, iki pilot ve yolcu olarak bekleyen diğer üç Virgin Galactic çalışanı eşliğinde havalandı. Branson ile birlikte, uzay görevinde bulunanlar arasında, şirketin baş astronot eğitmeni Beth Moses, baş operasyon mühendisi Colin Bennett ve hükümet işleri ve araştırmadan sorumlu başkan yardımcısı Sirisha Bandle yer aldı.Çift gövdeli bir "ana gemi" uçağı, uzay gemilerini deniz seviyesinden yaklaşık 15 kilometre yukarıda taşıdı ve sonra roketi  açık havaya bıraktı.Pilotlar hemen SpaceShipTwo motorlarını ateşlediler ve iki dakika içinde yaklaşık 75 kilometre daha yükseğe çıktılar.Öte yandan Branson ve ekibi, Dünya'ya bakarak yaklaşık beş dakika harcadılar. Uçak, Dünya'nın atmosferine geri düştü, başarılı bir şekilde iniş yaptı.Musk, inişin ardından, "Tebrikler, güzel uçuş!" diye tweet attı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar