Facebook, Signal'in reklamlarını kaldırdı: Hedeflemenin boyutları

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 05.05.2021 tarih ve 14:20 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Facebook, Signal'in reklamlarını kaldırdı: Hedeflemenin boyutları

makale içerik

Facebook, Signal'in reklamlarını kaldırdı: Hedeflemenin boyutları

Facebook, Signal'in reklamlarını kaldırdı: Hedeflemenin boyutları

Mesajlaşma uygulaması Signal, Facebook'ta kullanıcıların verilerini kullanarak reklam verdi. Facebook, Signal'in reklamlarını kısa sürede kaldırdı. Ancak reklamlardaki detaylar Facebook'un kullanıcılar hakkıdna topladığı verilerin bir sınırının olmadığını gözler önüne serdi.

WhatsApp'ın veri güvenliği kararından sonra popüleritesi artan mesajlaşma uygulaması Signal çarpıcı bir reklam kampanyası başlattı.

Signal'in blogunda yayımlanan duyuruya göre Facebook, Signal tarafından verilen reklamları kısa bir süre sonra kapattı.

Reklamların içeriği direkt olarak Facebook'un reklam gösterme modelini hedef alıyordu.

Signal sadece yazılardan oluşan reklamlarında Facebook kullanıcılarını verileri konusunda uyarıyordu.

Örneğin Signal bir reklamında karşısındaki kullanıcıya, "Bu reklamı görüyorsunuz çünkü yeni evli bir pilates eğitmenisiniz ve çizgi filmlere bayılıyorsunuz. Ayrıca bu reklam La Jolla kentinde bulunduğunuz için size gösteriliyor" mesajını verdi.SignalSignal Almanya'nın Berlin kentinde yaşayan bir başka kullanıcı hedeflemesinde ise şu mesajı veri; Bu reklamı görüyorsunuz çünkü siz K-pop seven bir kimya mühendisisiniz. Bulunduğunuz Berlin konumunu nedeniyle bu reklamı görüyorsunuz. Ayrıca Berlin'e yeni taşındınız ve kısa süre önce çocuk sahibi oldunuz.

SİGNAL'İN MESAJI

Signal, Twitter'daki resmi hesabından yaptığı açıklamada, "Signal'de hiç reklam olmayacak çünkü verileriniz sizin kontrolünüzde, bizim değil" ifadelerini kullandı. 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar