Facebook'tan eleştirilere tepki: Güvenliğe 5 yılda 13 milyar dolardan fazla harcadık

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 22.09.2021 tarih ve 11:58 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Facebook'tan eleştirilere tepki: Güvenliğe 5 yılda 13 milyar dolardan fazla harcadık

makale içerik

Facebook'tan eleştirilere tepki: Güvenliğe 5 yılda 13 milyar dolardan fazla harcadık
Kısa Linki Kopyala

Facebook'tan eleştirilere tepki: Güvenliğe 5 yılda 13 milyar dolardan fazla harcadık

Güvenlik açıkları nedeniyle eleştiri konusu olan Facebook'tan açıklama geldi. Facebook son 5 yılda güvenlik için 13 milyar dolardan fazla harcama yapıldığını belirtti. Yapılan harcamalara Facebook'un yanısıra Instagram, WhatsApp ve Messenger dahil.

Facebook, son günlerde platform hakkında çıkan ve ağır eleştiriler içeren haberlerin ardından 2016’dan beri güvenlik ve emniyet için ne kadar harcama yaptığını açıkladı.

Facebook, 2016’dan günümüze kullanıcıların güvenliği ve emniyeti için 13 milyar dolardan fazla harcama yapıldığını belirtti.

Facebook bünyesinde yer alan Whatsapp, Instagram ve Messenger gibi uygulamalarla birlikte dünyanın en büyük sosyal ağlarından ve teknoloji firmalarından biri konumunda.

Facebook, bundan 5 sene önce emniyet ve güvenlik için 10 bin kişinin firmada çalıştığını ama bugün firmada bu alanda 40 bin kişinin görevli olduğu ifade edildi.

Facebook, ellerindeki yapay zeka teknolojisinin de yardımıyla sadece bu senenin ilk 6 ayında 3 milyar sahte hesabın bloke edildiği aktardı. Şirket bu sene Covid-19 aşılanmalarıyla ilgili 20 milyon yalan haberin engellendiğini açıkladı.

Facebook, 2017'ye kıyasla nefret söylemi nedeniyle kaldırılan paylaşımların 15 kat artığını söyledi. 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar