Fitch: Küresel çip sıkıntısı otomobil üretiminin yüzde 5'ine mal olacak

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 19.05.2021 tarih ve 00:27 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Fitch: Küresel çip sıkıntısı otomobil üretiminin yüzde 5'ine mal olacak

makale içerik

Fitch: Küresel çip sıkıntısı otomobil üretiminin yüzde 5'ine mal olacak
Kısa Linki Kopyala

Fitch: Küresel çip sıkıntısı otomobil üretiminin yüzde 5'ine mal olacak

Fitch'in açıklamasında, çip sıkıntısının etkilerinin piyasaların tahmin ettiğinden daha büyük olacağı belirtildi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, küresel çapta yaşanan çip sıkıntısının otomobil üreticilerinin tahmini yıllık satışlarının yüzde 5'ine mal olacağını bildirdi.

Fitch'ten yapılan açıklamada, otomotiv talebinin güçlü olduğu belirtilerek, üreticilerin en karlı modellere öncelik vererek üretim kaybının nakit akışı üzerindeki etkisini dengelemeye yardımcı olduğu aktarıldı.

Çip sıkıntısının muhtemelen daha uzun süreceğine işaret edilen açıklamada, bunun etkilerinin piyasaların tahmin ettiğinden daha büyük olacağı kaydedildi.

Açıklamada, çip sıkıntısının otomobil üreticilerinin tahmini yıllık satışlarının yüzde 5'ine mal olmasının beklendiği belirtildi.

Birçok otomobil üreticisinin 2021'in 2'nci çeyreğinde en ağır baskılarla karşılaşmayı beklediğine değinilen açıklamada, sıkıntının 2022'de giderek azalacağı aktarıldı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar