Google'dan Anneler Gününe özel Doodle

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 09.05.2021 tarih ve 06:31 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Google'dan Anneler Gününe özel Doodle

makale içerik

Google'dan Anneler Gününe özel Doodle
Kısa Linki Kopyala

Google'dan Anneler Gününe özel Doodle

Arama motoru olan Google, Anneler Günü'ne özel Doodle hazırladı.

Anneler Günü'nü kutladığımız bugün, Google tarafından unutulmadı. Arama motoru, hazırladığı özel bir doodle ile Anneler Günü'nü kutladı.

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANIR?

Dünyanın dört bir yanında mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü olarak kutlanıyor.

Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor. Özel tasarımlı logonun üstüne tıklanarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgilere erişiliyor.

ANNELER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongre'nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi. Daha sonra ise dünyaya yayıldı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar