İngiltere'de Apple ve Google hakkında inceleme başlatıldı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.06.2021 tarih ve 08:39 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. İngiltere'de Apple ve Google hakkında inceleme başlatıldı

makale içerik

İngiltere'de Apple ve Google hakkında inceleme başlatıldı

İngiltere'de Apple ve Google hakkında inceleme başlatıldı

İngiltere'nin rekabet kurumu teknoloji devleri Apple ve Google'ın mobil hakimiyetine ilişkin denetleme başlattığını duyurdu. İki şirket Android, iOS, Safari ve Chrome gibi ürünlerin sahibi.

İngiliz denetim kurumu İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA), teknoloji şirketleri Apple ve Google’ın cep telefonu pazarındaki yüksek paylarına ilişkin inceleme başlatıldığını bildirdi.

CMA’dan yapılan yazılı açıklamada, "Şirketlerin bir dizi alanda rekabeti etkileyebilecek pazar gücüne sahip olup olmadıklarına yakından bakmak için Apple ve Google'ın mobil ekosistemlerine yönelik bir pazar araştırması başlattık." ifadelerine yer verildi.

İşletim sistemleri Android ve IOS ve internet tarayıcıları Safari ve Chrome’un da işleyişlerinin inceleneceği belirtilen açıklamada, Apple ve Google’a ilişkin incelemenin bir yıldan uzun sürmesinin beklenmediği kaydedildi.

Google'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada, şirketin Android ekosistemi üzerinden İngiltere’de yaklaşık 2,8 milyar sterlin seviyesinde bir gelir yarattığı ve yaklaşık 240 bin kişilik istihdam sağladığı bildirildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar