İspanya'da tutukluydu: ABD'li virüs yazılımcısı cezaevinde ölü bulundu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 23.06.2021 tarih ve 23:13 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. İspanya'da tutukluydu: ABD'li virüs yazılımcısı cezaevinde ölü bulundu

makale içerik

İspanya'da tutukluydu: ABD'li virüs yazılımcısı cezaevinde ölü bulundu

İspanya'da tutukluydu: ABD'li virüs yazılımcısı cezaevinde ölü bulundu

Hem yazılım hem de kripto para sektörünün önemli isimlerinden John McAfee, İspanya'da tutulduğu cezaevindeki hücresinde ölü bulundu.

ABD'de açılan vergi kaçakçılığı davası nedeniyle İspanya'da tutuklu bulunan McAfee antivirüs programının kurucusu John McAfee hayatını kaybetti.

İlk incelemede, hücresinde ölü bulunan McAfee'nin intihar etmiş olabileceği belirtiliyor. 

İspanya Yüksek Mahkemesi, 75 yaşındaki John McAfee'nin ABD'ye iadesine onay vermişti.

ABD'li savcılar ünlü yazılımcıyı milyonlarca doları evlerinde ve bir yatında saklayarak vergi kaçırmakla suçluyordu.

John McAfee'nin kripto para, danışmanlık hizmeti, para karşılığı yaptığı konuşmalar ve hayatını anlatan bir belgeselin telif hakları üzerinden elde ettiği milyonlarca dolarlık geliri bildirmediği belirtiliyordu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) iddialarına göre, McAfee'nin başka insanların isimlerini kullanarak vergi kaçırdığı, isimde ve belgede sahtecilik yaparak gayrimenkul, yat ve birçok araç satın aldığı açıklanmıştı.

ABD'de yargılanması ve suçlu bulunması halinde 30 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceği belirtilen McAfee, bu ay video-konferansla yapılan duruşmasında kendisine yönelik suçlamaların politik amaçlı olduğunu savunmuştu. 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar