İzmir'den Samanyolu Galaksisi manzaraları

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 12.05.2021 tarih ve 16:42 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. İzmir'den Samanyolu Galaksisi manzaraları

makale içerik

İzmir'den Samanyolu Galaksisi manzaraları

İzmir'den Samanyolu Galaksisi manzaraları

Gönüllü turizm elçisi İsa Turan, İzmir'in en karanlık koylarından Delikli Koy'a giderek eşsiz güzellikteki Samanyolu Galaksisi'ni fotoğrafladı.

Samanyolu Galaksisi'ni fotoğraflamak için İzmir Çeşme'nin en karanlık koylarından Delikli Koy'a giderek gece boyunca 601 kare çeken gönüllü turizm elçisi İsa Turan, ortaya eşsiz görüntüler çıkarttı.

İzmir'de yaşayan gönüllü turizm elçisi İsa Turan, Samanyolu'nu görüntülemek için uygun zaman ve hava koşullarını ayarlayarak Çeşme'nin en karanlık koylarından Delikli Koy'a gitti.

İlk başta gündüz çekim yapacağı yeri keşfedip belirleyen Turan, gece tekrar aynı yere gelip fotoğraf makinasını ve ekipmanlarını kurup çekim yapmaya başladı.

Gece gün doğuncaya kadar uzun pozlama ile çekilen 601 kare fotoğraf düzenlenip video haline getirince ortaya masalsı kareler çıktı. Dünya'nın dönüşü ve Samanyolu'nun net bir şekilde ortaya çıktığı anlatılan fotoğraflar ve video sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar