Japonya, Fukuşima Nükleer Santrali’nin yakınında UFO laboratuvarı açtı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 29.06.2021 tarih ve 14:28 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Japonya, Fukuşima Nükleer Santrali’nin yakınında UFO laboratuvarı açtı

makale içerik

Japonya, Fukuşima Nükleer Santrali’nin yakınında UFO laboratuvarı açtı

Japonya, Fukuşima Nükleer Santrali’nin yakınında UFO laboratuvarı açtı

Japon Savunma Bakanlığı'nın UFO'larla herhangi bir olası karşılaşma için hazırlandığını duyurmasından yaklaşık bir yıl sonra ülke, Fukuşima nükleer felaketinin bulunduğu yerin yakınında tanımlamayan hava olaylarına (UFO) odaklanan bir araştırma laboratuvarı açtığını duyurdu. Uluslararası UFO Laboratuvarı, garip olaylarla tanınan kırsal bir kasaba olan Iino'da bulunuyor. Fukushima tesisinin açılışı, dünya çapında UFO'lara olan ilgide belirgin bir artışın ortasında geldi.

Japonya, tanımlamayan hava olaylarını incelemek için Fukushima Nükleer Santrali yakınlarından bir araştırma laboratuvarı açtığını duyurdu. Japon haber ajansı Mainichi'ye göre, Japonya Uluslararası UFO Laboratuvarı, Pentagon'un tanımlanamayan hava olaylarıyla ilgili 9 sayfalık raporunu yayınlamasından bir gün önce, 24 Haziran'da açıldı.Araştırma merkezinin yöneticiliğini ise Mu occult dergisinin baş editörü 51 yaşındaki Takeharu Mikami üstlendi. Mikami, "Şimdiye kadar, UFO'lar keşfedilmiş olsa bile, bilgiler yalnızca bireysel düzeyde paylaşıldı. Umarım araştırma laboratuvarı bilgi almak için bir üs görevi görür ve yeni keşiflere yol açar. Kimliklerinin temeline inmek istiyorum” dedi.Yeni laboratuvar, Fukushima eyaletindeki Fukushima Daiichi Nükleer Santrali'nden (Fukushima-1) sadece birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor. UFO laboratuvarı, kendisini 'UFO'ların memleketi' olarak adlandırılan bölgenin yakınında meydana gelen bir dizi olayı inceleyecek.1970'lerde, görgü tanıkları Senganmori Dağı yakınında ışık yayan koni şeklinde bir nesne gördüklerini iddia etti. Mikami, bölge sakinlerinden görüntüleri laboratuvarla paylaşmalarını istedi.Bununla birilikte, Japonya’nın hamlesi  ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü, UFO olarak da bilinen tanımlanamayan hava olaylarına (UAP) ilişkin raporunu yayımlamasının hemen ardından geldi.Raporda, 2004 ve 2021 yılları arasında gözlemlenen 144  hava olaylarının incelendiği belirtildi. Raporda, tanımlanamayan hava olaylarının tek bir açıklamasının olmadığına vurgu yapıldı. ABD MERAKLA BEKLENEN UFO RAPORUNU YAYINLADIJaponya’nın Okuma bölgesinin başkenti Fukuşima’da 11 Mart 2011'de dünyanın gördüğü en büyük nükleer facialardan biri meydana geldi.9,1 şiddetindeki deprem ile sarsılan ve ardından meydana gelen tsunami nedeniyle Fukuşima Daiichi nükleer santralinde peş peşe patlamalar yaşandı. Olay anında 2 bin 203 kişinin öldüğü, günümüze dek radyasyonun etkileri nedeniyle 18 bini aşkın kişinin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Bununla birlikte Fukuşima, 1986'da yaşanan Çernobil nükleer felaketinin ardından en fazla yıkıma neden olan ikinci nükleer vaka olarak tarihe geçti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar