Metaverse'e canlı bakış: Microsoft, Xbox müzesini açtı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 24.11.2021 tarih ve 07:48 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Metaverse'e canlı bakış: Microsoft, Xbox müzesini açtı

makale içerik

Metaverse'e canlı bakış: Microsoft, Xbox müzesini açtı
Kısa Linki Kopyala

Metaverse'e canlı bakış: Microsoft, Xbox müzesini açtı

Microsoft'un oyun konsolu Xbox 20. yaşına giriyor. Şirket Xbox'ın tarihçesi için sanal bir müze açtı. Metaverse olarak tasarlanan müzeyi avatarla gezmek mümkün.

Microsoft'un Xbox adındaki oyun konsolu 20. yaşını kutluyor. Şirket bu etkinlik kapsamında bir müze kurdu.Muadillerinden farklı olarak bu müze sanal ortamda oluşturuldu.Metaverse şeklinde tasarlanan müze bir sanal evrenin nasıl olabileceğine dair fikir veriyor.Evrende 20 yıllık yolculuk ele alınıyor. Oyun konsolunun tarihçesindeki kilometre taşlarını görebiliyorsunuz.Ayrıca Xbox hesabınızla giriş yaparsanız kişiselleştirilmiş bir evrene de erişebiliyorsunuz.Daha önce oynadığınız oyunlar, Xbox dünyasına attığınız ilk adım gibi anlar da kişiselleştirilmiş sanal evrende bulunuyor.Her anın kendine ait bir linki bulunuyor. Eğer isterseniz bu linkleri başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar