Musk, uzay reklamcılığı işine giriyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 11.08.2021 tarih ve 10:33 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Musk, uzay reklamcılığı işine giriyor

makale içerik

Musk, uzay reklamcılığı işine giriyor

Musk, uzay reklamcılığı işine giriyor

Elon Musk'ın uzay şirketi SpaceX'in hedefinde uzayda reklam göstermek var. Fırlatılacak uyduya yerleştirilecek ekrandan reklam gösterimi yapılacak. Reklam için ödemelerde ise kripto para kullanılacak.

Ünlü milyarder Elon Musk'ın CEO'su olduğu SpaceX, Kanadalı Geometric Energy Corporation (GEC) ile işbirliğine giderek uzaydan dünyaya reklam yansıtmaya hazırlanıyor.GEC CEO'su Samuel Reid, CubeSat isimli bir uydunun yapım aşamasında olduğunu ve bu uyduyu SpaceX ile uzaya göndereceklerini açıkladı.Reid tarafından verilen biliye göre uydunun bir yüzünde dijital bir ekran olacak. Bu sayede uzaydan dünyaya reklam gösterilebilecek.Yeryüzünden bakıldığında havada ışıklı bir reklam panosu görülecek. Bu ekran sanatsal çalışmalar için de kullanılabilecek.DOGECOIN KABUL ETMEYİ PLANLIYOR CubeSat'ın 2022'de fırlatılması planlanıyor. Reklam ödemeleri ise özel olarak üretilen tokenlarla yapılacak.Söz konusu tokenlar Bitcoin, Ethereum gibi kripto paralarla satın alınabilecek.GEC bunun yanında Elon Musk'ın favori kripto paraları arasında yer alan Dogecoin'le de ödeme almayı hedeflediğini duyurdu.Milyarder girişimci Musk daha önce uzaya iki adet Tesla otomobil göndermişti. Musk'ın bu hareketi tepkilere neden olmuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar