Orionid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta?

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 20.10.2021 tarih ve 11:40 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Orionid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta?

makale içerik

Orionid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta?
Kısa Linki Kopyala

Orionid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta?

Her yıl gerçekleşen Orionid meteor yağmuru, Halley kuyruklu yıldızının enkaz bulutu tarafından üretilen iki meteor yağmurundan biridir. Peki her yıl ekim ayında gözlemlenen Orionid meteor yağmurları hangi günlerde meydana gelecek? Meteor yağmuru Türkiye'den izlenebilecek mi?

Nadiren görülen gök olaylarından biri olan Orionid meteor yağmuru ekim ayında meydana geliyor.

Güneş etrafındaki turunu 76 yılda gerçekleştiren Halley kuyruklu yıldızının enkaz bulutu tarafından üretilen Orionid meteor yağmuru, 20 - 21 Ekim'de izlenebilecek.

ORİONİD METEOR YAĞMURU NE ZAMAN?

Orionid meteor yağmuru, 20 Ekim Çarşamba ve 21 Ekim Perşembe günlerinde gerçekleşecek. Uzmanlar, Orionid meteor yağmurunun en iyi gece saat 1 ila 4 arasında izlenebileceğini kaydediyor.

ORİONİD METEOR YAĞMURU TÜRKİYE’DEN İZLENECEK Mİ?

Orionid meteor yağmuru, Türkiye’den de izlenebilecek. Ancak en iyi seyir için, yapay ışıklandırmalardan uzak, yüksek alanların tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Meteor yağmurunun net bir şekilde izlenebilmesi için hava koşullarının da uygun olması gerekiyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar