Rusya, Nauka modülünden yeni görüntüler paylaştı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.08.2021 tarih ve 11:25 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Rusya, Nauka modülünden yeni görüntüler paylaştı

makale içerik

Rusya, Nauka modülünden yeni görüntüler paylaştı
Kısa Linki Kopyala

Rusya, Nauka modülünden yeni görüntüler paylaştı

Rusya'nın fırlattığı Nauka modülünden yeni görüntüler geldi. Rus kozmonotlar Novitsky ve Dubrov'un çalışmaları gözlemlendi. Nauka'ın iticileri kenetlendikten sonra bir süre çalışmaya devam etmiş ve ISS'in yörüngesini değiştirmişti.

Rusya tarafından uzaya gönderilen ve başarılı şekilde Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) kenetlenen Nauka (Bilim) modülünün içinden yeni görüntüler paylaşıldı.Videoda Rus kozmonotlar Oleg Novitsky ve Pyotr Dubrov'ın modül içindeki çalışmaları görülüyor.Nauka modülü 21 Temmuz'da Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) tarafından Kazakistan'dan fırlatılmıştı.Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatılan Nauka çok amaçlı laboratuvar modülü 29 Temmuz'da ISS'e kenetlenmişti.Rus kozmonotlar Oleg Novitsky ve Pyotr Dubrov, Nauka’da ilk incelemelerini gerçekleştirirken, modülün içinden yeni görüntüler paylaştılar.NAUKA,YANLIŞLIKLA ATEŞLENMİŞTİNauka'nın kenetlenmesinin ardından iticilerinin çalışmayı sürdürmesi nedeni ile istasyonun normal konumundan 45 derece saptığı aktarılmıştı.NASA istasyonda kontrolün yeniden sağlandığı açıklamıştı.NASA'nın açıklamasında uzay istasyonunun hareketinin stabil hale geldiği ifade edilmiş ve mürettebatın tehlikede olmadığı belirtilmişti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar