Twitter'ı bırakan Jack Dorsey, Square'ın adını değiştirdi (İsim değişikliği yapan şirketler)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.12.2021 tarih ve 08:30 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Twitter'ı bırakan Jack Dorsey, Square'ın adını değiştirdi (İsim değişikliği yapan şirketler)

makale içerik

Twitter'ı bırakan Jack Dorsey, Square'ın adını değiştirdi (İsim değişikliği yapan şirketler)
Kısa Linki Kopyala

Twitter'ı bırakan Jack Dorsey, Square'ın adını değiştirdi (İsim değişikliği yapan şirketler)

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsay haftabaşında görevi bıraktığını duyurmuştu. Dorsey, aynı zamanda ödeme platformu Square'in de kurucusu ve CEO'suydu. Dorsey'in Twitter'dan ayrılmasının ardından Square adını Block Inc. olarak değiştirdi. Bu adım şirketin blok zincir alanındaki hedeflerini de ortaya koyuyor.

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, uzun yıllar şirkete yön verdikten sonra görevi bıraktığını duyurmuştu. Dorsey yıllar önce kurduğu ödeme platformu Square'e ağırlık vereceğini aktarmıştı. Twitter yönetim kurulu da uzun süredir Dorsey'den bir seçim yapmasını istiyordu.Dorsey, tüm enerjisini Square verir vermez ilk iş şirketin adını değiştirdi. Uzun süredir kripto paralar ve blok zincir (blockchain) teknolojisiyle ilgilenen Dorsey, şirketin yönünü tam anlamıyla buraya çevirdi.Square'in yeni adı değişerek Block Inc. oldu. Şirkette kurumsal bir değişikliğe gidilmeyeceği, halihazırda verilen tüm hizmetlerin devam edeceği bildirildi.Square'in (yeni adıyla Block) bünyesinde ödeme sistemi Cash App, müzik yayın platformu Tidal ve Bitcoin odaklı finansal hizmet segmenti TBD54566975 bulunuyor.Bünyesinde Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp gibi sosyal ağları bulunduran Facebook Inc. adını ekim sonunda değiştirmişti.  Facebook sanal evren yatırımlarını öne çıkartarak Meta adını almıştı.Teknoloji dünyasında isim değişikliği hareketinin öncülerinden biri ise Google.  1990'lı yıllarda kurulan arama motoru devi zaman içerisinde birçok sektörde faaliyet göstermeye başladı.  Google bu nedenle Alphabet adında bir çatı şirket oluşturdu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar