Twitter’ı birebir kopyaladı: Trump kendi sosyal medya ağı TRUTH Social’ı kurdu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 21.10.2021 tarih ve 10:33 saatinde Teknoloji Haberleri kategorisine yazıldı. Twitter’ı birebir kopyaladı: Trump kendi sosyal medya ağı TRUTH Social’ı kurdu

makale içerik

Twitter’ı birebir kopyaladı: Trump kendi sosyal medya ağı TRUTH Social’ı kurdu
Kısa Linki Kopyala

Twitter’ı birebir kopyaladı: Trump kendi sosyal medya ağı TRUTH Social’ı kurdu

ABD’nin eski başkanı Donald Trump, TRUTH Social adını verdiği bir sosyal medya platformu kurdu. Trump, platformun ABD'deki karşıt sesleri susturmakla suçlayan "büyük teknolojinin zulmüne karşı duracağını" söyledi. 75 yaşındaki siyasetçi, destekçilerinin yılın başında Kongre’yi basmasının ardından Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda engellenmişti. Bununla birlikte, TRUHT Social’ın arayüzünün Twitter’ın neredeyse aynı olması dikkat çekti.

ABD’nin eski başkanı Donald Trump, kendi sosyal medya platformu  TRUTH Social'ı kuracağını duyurdu. Apple'ın App Store'unda ön siparişe sunulan uygulamanın, Kasım ayında davetlilere ve 2022'nin ilk çeyreğinde halka açılacağı belirtildi.Bununla birlikte TRUTH Social, Digital World Acquisition Corp. ile birleşme yoluyla halka açılmayı hedefleyen ve yakın zamanda kurulmuş bir şirket olan Trump Media Technology Group (TMTG) tarafından hazırlandı.75 yaşındaki Trump konuyla ilgli yaptığı açıklamada, "TRUTH Social ve TMTG'yi büyük teknolojinin zulmüne karşı durmak için yarattım" dedi.Diğer taraftan, Trump'ın duyurusu, Facebook, Twitter ve YouTube dahil olmak üzere neredeyse tüm büyük sosyal medya platformlarının, politikalarını ihlal ettiği için onu yasaklaması veya askıya almasından sonra geldi.Trump, destekçilerinin Ocak ayında ABD Kongre Binası’nı basmasının ardından Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlar tarafından yasaklanmıştı.Trump, "Taliban'ın Twitter'da büyük bir varlığının olduğu bir dünyada yaşıyoruz, ancak en sevdiğiniz ABD Başkanı susturuldu" dedi.Öte yandan Trump'ı  yeni sosyal medya platformu TRUTH Social, Twitter'a çok benzeyen bir kullanıcı arayüzüne sahip. Potansiyel kullanıcılar,App Store’da  yayınlanan uygulamanın önizlemesinin ekran görüntülerini paylaştı.  TRUTH Social uygulamasının, insanların birbirini "takip etmesine" ve mesaj göndermesine izin veren işlevlere sahip olduğu görüldü. Uygulamanın arayüzü, özellikle kullanıcı  profil sayfası, Twitter'a çarpıcı bir benzerlik gösteriyor.Bununla birlikte, App Store’da yer alan uygulamanın tanımına göre, k TRUH Social, kullanıcıların "ilgilendikleri kişilerden, kuruluşlardan ve haber kuruluşlarından gelen en son düşünce ve etkinlikler hakkında bilgi alabilecekleri" "TRUTH Flow" (Gerçek akışı) gibi özellikler içerecek.Uygulamada ayrıca, "arama" işlevi  temel özellik  olarak öne çıkıyor: "İlginç bulduğunuz bir sesi arayın ve doğrudan arama listesinden kolayca takip edin veya karar vermeden önce önce profiline bakın."Twitter, ise benzerlik hakkında uluslararası basından gelen yorum talebine yanıt vermedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar